تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر ساعت ۱۵:۹ بازدید: 859      نظرات: 0      کد مطلب: 10135
ایجاد فضاهای نشاط‌بخش در پیچ‌وخم ادارات استان؛

بخشدار خلیفان: اختیار صدور مجوز را بە شهرستان واگذار کنید


بە گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز یکشنبە  ١٥ مهرماه ٩٧، شورای هماهنگی مبارزە با مواد مخدر شهرستان مهاباد با ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژە این شهرستان، جهت ارائە گزارش اقدامات آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها در مورد پیشگیری از اعتیاد، در سالن جلسات فرمانداری تشکیل جلسە داد.

نمایندە ادارە آموزش‌وپرورش و نمایندە دانشگاههای آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی شمارە ١ و ٣ مهاباد، از برگزاری کارگاه و نشست‌های متعدد با محوریت پیشگیری از اعتیاد، از اواخر سال ٩٦ تاکنون خبر دادند و افزودند: تدوین برنامەهای متعدد با استفادە از نیازسنجی‌های لازم جهت پرکردن اوقات فراغت دانشجویان، برنامەریزی منسجم و جامع و اتخاذ برنامەهای کنترل و مدیریت خشم و استرس توسط تیم مشاورەای دانشگاه‌ها، اطلاع‌رسانی و آموزش لازم در مورد تاثیرات و عوارض منفی مصرف مواد مخدر در جهت تغییر نگرش دانشجویان، ارائە آموزش‌های لازم بە دانش‌آموزان با همکاری آموزش‌وپرورش، تولید برنامەهای پیشگیرانە از طریق سیمای مرکز مهاباد، توانمندسازی تشکل‌های دانشجویی پیشگیری اعتیاد، برگزاری اردوهای ورزشی_فرهنگی، برگزاری کلاس مهارت‌های زندگی و ... از برنامەهایی است کە توسط این دانشگاه‌ها با همکاری سایر نهادها و شورای مبارزە با مواد مخدر شهرستان در دست اجرا هستند و یا در آیندەای نزدیک اجرایی خواهند شد.

در ادامە، سلیمان منگوری بە عنوان فعال مدنی در مورد آسیب‌های اجتماعی گفت: تمامی این آسیب‌ها اعم از طلاق، اعتیاد، بیکاری و ... بە شکلی زنجیروار بە همدیگر وصل‌اند. این اقدامات باید بە صورت همکاری و بر پایە تعامل میان تمامی‌ ارگان‌ها، ادارات و سازمان‌های مردم‌نهاد انجام گیرند.

بخشدار بخش خلیفان در این جلسە از نحوە مجوزدهی جهت ایجاد فضاهای نشاط‌بخش انتقاد کرد و گفت: اخذ مجوز جهت انجام اینگونە اقدامات بە دلیل گرفتاری در پیچ و خم ادارات استان، بسیار مشکل است. این اختیار باید بە شهرستان دادە شود تا بتوان اخذ مجوز را بە سادەترین قسمت انجام اقدامات نشاط‌بخش برای جوانان بدل کرد.

بیژن‌فر افزود: استان باید مسئولیت نظارت را برعهدە داشتە باشد و اختیار صدور مجوز را بە شهرستان‌ها واگذار کند. 

فرماندار مهاباد در خصوص مبارزە با مواد مخدر گفت: این پدیدە را نمی‌توان بە طور کامل ریشەکن کرد اما باید تمام تلاشمان را بە کار بگیریم کە اثرات آن را کاهش دادە و در یک سطح معقول نگه‌داریم.

شجاعی افزود: همکاری نهادها و انجمن‌های مدنی و ایجاد فضاهای تفریحی، ورزشی و... در حاشیە شهر مهاباد تا حدود زیادی می‌تواند ما را در این مسیر یاری کند.

در پایان، مسئولین هرکدام از ادارات کار، رفاه و تامین اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین نمایندە شورای شهر و شهرداری مهاباد از اقدامات انجام گرفتە در زمینە پیشگیری از اعتیاد و مبارزە با مواد مخدر مطالبی ارائە کردند.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد