تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۱۴ مهر ساعت ۱۴:۴۴ بازدید: 2750      نظرات: 4      کد مطلب: 10131
در اعتراض به نرخ کرایه

عدم ارائه خدمات توسط رانندگان تاکسی گردشی و خطی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در حالیکه نرخ ناوگان حمل و نقل عمومی در دو هفته گذشته افزایش یافته رانندگان تاکسی های گردشی و خطی خواستار افزایش مجدد نرخ تاکسی هستند.
یکی از رانندگان تاکسی های گردشی شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: به علت پایین بودن نرخ کرایه و افزایش سرسام آور لوازم یدکی برخی رانندگان از عهده هزینه های جاری و استهلاکی خودرو برنمی آیند.
وی علت عدم ارائه خدمات تاکسی های گردشی را بالا بودن هزینه های استهلاک و پایین بودن نرخ کرایه اعلام کرد.
یکی دیگر از رانندگان تاکسی های خطی نیز با اشاره پایین بودن نرخ کرایه تاکسی های خطی اظهار کرد: متاسفانه افزایش 100 تومانی نرخ کرایه بدلیل کمیاب بودن سکه و عدم تهیه کارت از سوی شهروندان همواره ثابت مانده است.
وی افزود: افزایش نرخ اعلام شده با هزینه های رانندگان همخوانی ندارد و کمیاب بودن سکه یا اسکناس 100 تومانی نیز بر مشکلات افزوده است.
سرپرست سازمان حمل ونقل شهری در این خصوص در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: برخی رانندگان تاکسی های گردشی  و خطی مهاباد خواستار افزایش مجدد نرخ کرایه شده اند و به همین دلیل امروز ارائه خدمات نکرده اند.
شیرکو نورانی افزود: افزایش 20 درصدی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی به یکماه نمی رسد و افزایش مجدد نرخ کرایه عملی نیست. برای تاکسی های گردشی دستگاه کارت نصب شده و استفاده از کارت تاکسی می تواند بخشی از مشکلات مربوط به کمبود سکه و اسکناس 100 تومانی را کاهش دهد.
 
وی در پایان تصریح کرد: افزایش مجدد نرخ خارج از اختیارات سازمان است و خواسته رانندگان طبق ضوابط در فرایندی معین باید در دستور کار گیرد و تصویب شود. 
شهرستان مهاباد دارای یک‌هزار و 740 تاکسی است که 505 دستگاه گردشی، 158 دستگاه خطی، 90 دستگاه ون، 915 دستگاه تلفنی و 72 دستگاه روستایی می‌باشد.
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

باقی ۱۳۹۹/۱/۲۰
با جماعت له تاکسی اینترنتی استفاده بکن زوربه سرفیه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

باقی ۱۳۹۹/۱/۲۰
با جماعت له تاکسی اینترنتی استفاده بکن زوربه سرفیه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

پری ناز ۱۳۹۷/۷/۱۵
درسته و اتفاقا دیروز از این هماهنگی خیلی تعجب کردم. برای اولین بار دیدم که کارکنان یک صنف متحد بودن.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۷/۱۴
ولا حقیانه جا صدتمن لچوماوه قسه کی بو خدای بکن

نظر خود را براي ما ارسال كنيد