تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۱ مهر ساعت ۱۳:۱۶ بازدید: 2060      نظرات: 3      کد مطلب: 10123
در پی اعتراض رانندگان تاکسی

دفتر تاکسی اینترنتی ماکسیم در مهاباد پلمپ شد


جمعی از رانندگان تاکسی تلفنی مهاباد روز چهارشنبه با تجمع در مقابل دفتر ماکسیم، اعتراض خود را نسبت به فعالیت این شرکت تاکسی اینترنتی اعلام کردند.

نماینده رانندگان تاکسی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: چند ماه است که مرتب پیگیر نحوه فعالیت غیرقانونی این شرکت در مهاباد هستیم ولی تا این لحظه مسئولان جواب قانع کننده و روشنی به ما نداده‌اند و همین ما را بر آن داشت که مطالبات برحق خود را بدین شیوە بیان کنیم.

کامران اقنوم افزود: فعالیت این شرکت در مهاباد موجب به خطر افتادن معیشت حدود 2 هزار راننده تاکسی شده است چرا که افرادی که به عنوان راننده در این شرکت فعالیت می کنند شغل دوم شان است، این در حالی است که رانندگان تاکسی مهاباد تنها از این راه امرار معاش می کنند و حالا نیز به کمتر از پلمپ شدن آن راضی نخواهیم بود.

وی فعالیت تاکسی‌های روستایی و خودروهای شخصی را نیز در داخل شهر از جمله مشکلات موجود عنوان کرد و گفت: جابجایی مسافر توسط آنها پایمال کردن حق قانونی ماست و با وجود بازرسی و نظارت‌ها این مشکل کماکان پابرجاست.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد در همین ارتباط به خبرنگار هاژه گفت: از آنجایی که شهرداری متولی حمل و نقل عمومی درون شهری است لذا هیچ شرکتی بدون اخذ مجوز از این سازمان نمی‌تواند در داخل شهر فعالیت نمایند.

شیرکو نورانی اضافه کرد:  ماکسیم مجوز فعالیت در فضای مجازی را دارد، ولی مجوز حمل و نقل ندارد و کار آنها خارج از ضوابط قانونی است زیرا جابجایی مسافر در شهر نیازمند اخذ مجوز از شهرداری می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری مهاباد قبلا و طی نامه‌ای کتبا به شرکت ماکسیم اعلام نموده که حق جابجایی مسافر در شهر مهاباد را ندارد ولی این شرکت بدون توجه به این تذکر کماکان به فعالیت خود ادامه داده و لذا امروز دستور پلمپ دفتر این شرکت از دادستانی گرفته شد.

شهرستان مهاباد دارای یک‌هزار و 740 تاکسی است که 505 دستگاه گردشی، 158 دستگاه خطی، 90 دستگاه ون، 915 دستگاه تلفنی و 72 دستگاه روستایی می‌باشد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

خواستار ۱۳۹۷/۹/۳۰
سلام. در زمینه تاکسی های اینترنتی بایستی به ملاک قانون توجه کرد. تاکسیرانی مهاباد خود قوانین حمل و نقل عمومی را زیر پا گذاشته است. چرا که بر مبنای تبصره اول ماده ۲ ضوابط تبلیغات در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور هر نوع تبلیغات در داخل تاکسی‌ها بر روی شیشه‌ها (جلو، عقب، طرفین و آیینه‌ها) و نصب تصاویر ثابت و نمایشگر برای راننده و سرنشین ردیف جلوی خودرو ممنوع است. هم اکنون در سیستم تاکسیرانی مهاباد نمایشگرهای نصب شده روبروی راننده و سرنشین جلو انواع تبلیغات را نشان می دهند که مخالف صریح قوانین موضوعه است. بهتر است که دادستان محترم به این موضوع نیز ورود کرده و جلوی این تخلف را بگیرند.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

وفا رمضاني ۱۳۹۷/۸/۳
تاكسي اينترنتي در تمام شهر و كشورهاي پيشرفته كار ميكنه اما متاسفانه يه دسته مدير نالايق مانع پيشرفت شهر ميشود چون ارزان و هميشه در دسترس هستند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شیرکو جلالی ۱۳۹۷/۷/۱۶
خودشون بلد نیستن اشتغال ایجاد کنن برای جوون ها.
یک شرکتی هم میاد و چهارتا شغل ایجاد میکنه اینطوری جلوش رو میگیرن.
ماشالله به این مدیران

نظر خود را براي ما ارسال كنيد