تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۸ مهر ساعت ۱۷:۲۷ بازدید: 628      نظرات: 0      کد مطلب: 10116
در ششمین اتاق فکر سمن‌های مهاباد؛

فرماندار مهاباد: ارگان‌های دولتی موظف بە همکاری‌ با سمن‌ها هستند


بە گزارش پایگاه خبری هاژه، روز یکشنبە هشتم مهرماه ٩٧ ششمین اتاق فکر هم‌اندیشی سمن‌های شهرستان مهاباد بە ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، با هدف آسیب‌شناسی فعالیت سمن‌ها در سالن اجلاس فرمانداری برگزار شد.

ابتدا سلیمان منگوری و خالق جلیل‌نژاد بە عنوان اعضای هیئت نظارت، در مورد ویژگی‌های سمن‌ها، نقش و اهداف آنها و همچنین نحوە شکل‌گیری جامعە مدنی بە ایراد سخن پرداختند.

نمایندە سمن‌های شهرستان مهاباد در این جلسە گفت: بی‌مهری ارگان‌های دولتی در حق سمن‌ها بیش از اندازە است. بیشتر ارگان‌های دولتی مخالف موجودیت سمن‌ها هستند و بە چشم مزاحم بە آنها نگاه می‌کنند، در حالی که نهادهای امنیتی، سیاسی، نظامی و انتظامی باید بە عنوان یک فرصت سمن‌ها را قبول کرده و از پتانسیل آنها در پیشبرد اهداف خود استفادە کنند.

مهندس شریفی انتقاداتی را نیز متوجه سمن‌ها کرد و افزود: در چند سال اخیر از بُعد کمی پیشرفت خوبی داشتەایم اما از بُعد کمی خیر. فضای تعامل میان سمن‌ها بسیار کمرنگ است و این آسیبی جدی بە فعالیت‌های مدنی وارد خواهد ساخت.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ارگان‌های دولتی و سمن‌ها را بە تمرین پذیرش نقد دعوت کرد و گفت: نە اصحاب قدرت و نە نهادهای مدنی و مردمی تاب نقد را ندارند و دلیل آن نیز نداشتن تمرین دموکراسی و روحیە نقدپذیری است.

ایرج شجاعی خاطرنشان کرد: فرمانداری مهاباد با تمام قدرت از سازمان‌های مردم‌نهاد دفاع و همه ارگان‌های دولتی را موظف بە همکاری‌ با سمن‌ها خواهد کرد. 

در پایان موضوع‌هایی از جانب اعضای اتاق فکر مطرح و در مورد آنها بحث و تبادل نظر شد.

 


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد