تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱ مهر ساعت ۱۱:۱ بازدید: 1422      نظرات: 0      کد مطلب: 10099

آغاز سال تحصیلی جدید در شهرستان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز یکشنبه اول مهرماه ٩٧ همزمان با سراسر کشور زنگ سال تحصیلی جدید در دبیرستان شرف مهاباد به نیابت از مدارس دیگر شهرستان بە صدا درآمد.

کامبیز شاوله، معاون مدیر کل و ریاست آموزش و پرورش مهاباد ضمن تبریک سال تحصیلی جدید اظهار کرد: سرنوشت و اقتدار یک ملت با کاشتن درخت علم و دانش در مهرماه آغاز می شود. با پربار شدن این درخت، ثمرەای مهرآگین جامعە را غنی خواهد کرد.

در همین ارتباط، ایرج شجاعی، معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد گفت: مهم ترین راز خلقت در دانایی نهفته است و انسان به سبب آن قدرتمند می شود. این دانایی در کلاسهای درس و مدرسه کسب می گردد. معلم با یاد دادن دانایی همواره افرادی را برای صلح و آزادی آماده می کند تا "حیات طیبه" را برای صلح و خوشبختی ارتقا دهد.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی ضمن قرائت پیام وزیر به مناسبت بازگشایی مدارس، افزود: سیاست سازمان طبق "سند تحول بنیادین" پیش خواهد رفت. در این سند بر حذف رقابت فردی در دوره ابتدایی تاکید و اگر رقابتی هم در میان باشد، بیشتر گروهی خواهد بود.

صمیمی در مورد تعداد دانش آموزان آذربایجان غربی ادامه داد: در کل استان 526 هزار و 266 دانش‌آموز در 5 هزار و 226 مدرسه و در 24 هزار و 556 کلاس توسط 36 هزار پرسنل آموزش و تعلیم خواهند دید.

در پایان مراسم، از فرهنگیان ایثارگر و دانش آموزان موفق مدرسه شرف تقدیر و تجلیل شد.

لازم به ذکر است کە در سال تحصیلی 98 – 97 جدید تعداد دانش آموزان در کل شهرستان مهاباد 41 هزار و 600 نفر بوده که از این تعداد 4 هزار و 100 دانش آموز برای اولین بار وارد چرخه تعلیم و تربیت می شوند.

 
عکس: بهروز جلفایی آذر 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد