تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ شهريور ساعت ۱۹:۴۹ بازدید: 547      نظرات: 0      کد مطلب: 10089

کارگروه تنظیم بازار مهاباد تشکیل جلسه داد


بە گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز سەشنبه ٢٧ شهریورماه ٩٧ کارگروه تنظیم بازار مهاباد با حضور اعضای کارگروه و بە ریاست خشایار صنعتی، معاون فرماندار ویژه شهرستان مهاباد با سە محور پیگیری مصوبات جلسە قبل، مشکلات اتحادیە خیاطان و پارچەفروشان، قیمت‌های پیشنهادی جهت برخی اقلام و خدمات، تشکیل جلسه داد.

صادق قادری، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد در این جلسە ضمن پیگیری مصوبات جلسه قبل، بە مشکلات اصناف مربوط بە اتحادیە خیاطان و پارچەفروشان اشارە کرد و افزود: با توجە بە نزدیکی بازگشایی مدارس، برخی از کسبە این حوزە، از عدم افزایش نرخ‌های مصوبە نسبت بە افزایش قیمت مواد خام گلەمند هستند.

مسئول اتحادیه خیاطان و پارچەفروشان مهاباد در این جلسە گفت: با توجە بە نزدیکی بازگشایی مدارس و افزایش تقاضای مانتو و لباس مدارس، قیمت متعلقات این لباس‌ها چندین برابر شدە است کە در پی آن، کسبە این حوزه خواستار افزایش قیمت هستند.

بهمن صفایی افزود: از شروع سال جدید با افزایش چندبرابری قیمت پارچە روبەرو هستیم. در شهر مهاباد، با توجە بە نوع پوشش مردم، نود الی نودو‌پنج درصد مصارف را واردات خارجی تشکیل می‌دهد کە قیمت آنها بیش از چهار برابر افزایش داشتە است. این در حالی است کە نرخ خدمات و دستمزد هیچ تغییری نکردە است.

در ادامە، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد از افزایش سرسام‌آور قیمت گوشت خبرداد و گفت: با توجه بە بازدیدهای میدانی صورت گرفتە مبنی بر شناسایی عوامل افزایش قیمت این مادە غذایی، بە نظر می‌رسد افزایش تقاضا از کشورهای همسایە و صادرات غیرقانونی دام‌ زندە، از اصلی‌ترین این عوامل باشد.

قادری در مورد تعیین نرخ جدید در مورد گوشت افزود: بعد از بررسی‌های متعدد، در چند روز آیندە حتما نسبت بە تعیین نرخ واقعی آن جلسەای برگزار خواهیم کرد.

نحوە توزیع لاستیک ماشین‌های سنگین، نرخ ارائە خدمات باتری‌سازی‌ها، تعویض‌روغن‌ها و کارواش‌ها از مواردی بود کە در این کارگروه بە بحث و تبادل نظر در مورد آنها پرداختە شد.

 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد