تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۵ شهريور ساعت ۱۶:۵۸ بازدید: 761      نظرات: 0      کد مطلب: 10083
مهربانترین گزارشگر تاریخ فوتبال

گزارش دربی بازی فوتبال مادر برای فرزند نابینا


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، دربی برزیلی شهر سائوپائولو، بین تیمهای پالمیراس و کورینتیانس امسال با یک داستان پراحساس بار دیگر به هواداران این ورزش نشان داد که فوتبال تنها یک ورزش نیست.
 

دربی امسال سائوپائولو ثابت کرد این جمله که فوتبال فراتر از یک ورزش است کلیشه‌ای نیست و همچنان نمادهای بارزی از آن را می‌توان در گوشه و کنار دنیا دید. در جریان این دربی که بین تیمهای پالمیراس و کورینتیانس برگزار می‌شد، دوربین‌های تلویزیونی روی سکوها مادری را شکار کردند که کنار پسرش نشسته بود و چیزی را در گوش او نجوا می‌کرد. این پسر نیکلاس 11ساله است، پسربچه‌ای که به صورت مادرزاد در واقع کاملاً نابینا است. ولی نیکلاس که هوادار دوآتشه‌ی پالمیراس است به لطف مادرش که او را هرگز تنها رها نمی‌کند، بازی‌های تیم محبوبش را به صورت زنده از روی سکوهای ورزشگاه دنبال می‌کند.


مادر نیکلاس در تک‌تک بازی‌های پالمیراس با پسرش همراه شده، او را قدم به قدم همراهی می‌کند تا جریان بازی به دستش بیاید. مادر نیکلاس همه‌ی  لحظات بازی و گلها را برای پسرش تعریف می‌کند و حتی از احساس بازیکنان در زمین برای او می‌گوید. نیکلاس با گوش دادن به توضیحات مادرش و گوش دادن به شعارها و سرودهای تماشاچیان و واکنش آنها به اتفاقات بازی، دیدارهای تیم محبوبش را دنبال می‌کند. نیکلاس می‌گوید با این روش آنقدر از حضور در ورزشگاه به هیجان می‌آید که در خانه با دنبال کردن بازی‌ها از تلویزیون غیرممکن است. این هوادار جوان پالمیراس وقتی تیم محبوبش در خانه بازی می‌کند حتی یکی از بازیهای پالمیراس را از دست نمی‌دهد. مادر نیکلاس همیشه با او همراه شده و با نجوا کردن در گوش پسرش او را از لذت‌بخش ترین تفریح زندگی‌اش بهره‌مند می‌کند.

منبع: ورزش سه 


تصاویر نیکلاس و مادرش مرزهای برزیل و حتی آمریکای جنوبی را در نوردیده و در کل دنیا خبرساز شده است. بعد از واکنش مثبت مردم در شبکه‌های اجتماعی مسئولین پالمیراس از نیکلاس دعوت کردند تا در یکی از بازیهای تیم محبوبش به زمین رفته و با فوتبالیست‌های محبوبش همراهی کند. نیکلاس کوچولو دست در دستان مادرش به میدان رفت، با بازیکنان پالمیراس گپ زد و حتی چند ضربه‌ای به توپ زد. نیکلاس و مادر فداکارش بار دیگر به همه‌ی فوتبالدوستان دنیا ثابت کردند که این بازی زیبا به واقع فراتر از یک ورزش است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد