تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ شهريور ساعت ۱۱:۴ بازدید: 1586      نظرات: 0      کد مطلب: 10075

دستگیری جاعل دسته چک در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از دستگیری جاعل دسته چک و چند سارق و کلاهبردار حرفه ای خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: شخص جعل کننده دسته چک دارای چاپخانه بوده و با مدارک هویتی تعدادی از شهروندان مهابادی با شگرد خاص خود اقدام به سرقت مدارک هویتی و جعل دسته چک می کرده و در سطح شهر اقدام به کلاهبرداری می نمود.

وی افزود: فرد کلاهبردار با یکی از پست بانکهای شهر آشنایی قبلی داشته بدون اطلاع متصدی از مدارک هویت مشتریان پست بانک با تهیه کپی  و جعل در چاپخانه اقدام به کشیدن دسته چک در سطح شهر می کرد که با بازرسی و اقدام به موقع ماموران تعدادی دسته چک و مدارک هویتی مربوط به اشخاص کشف و 2 نفر متهم نیز دستگیر شدند.

ظهیریان تصریح کرد: تعداد 9 شکایت بصورت پیش دستانه شناسایی و شکایت آنها اخذ و با تشکیل پرونده متهمان تحویل مراجع قضایی گردید. مبلغ 160 میلیون تومان از دسته چکهای جعلی نیز از متهمین اخذ و به مالباختگان تحویل داده شد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در یک مورد دیگر نیز از دستگیری 3 سارق دسته چک در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و کنترل مجرمین سابقه داد خبر داد و گفت: این افراد با سرقت دسته چک های یک نفر اقدام به خرید کالا در سطح شهر به مبلغ 400 میلیون تومان کرده بودند که با شناسایی در یک عملیات غافلگیرانه هر سه نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده شدند.

سرهنگ ظهیریان در ادامه ضمن توصیه به شهروندان در خصوص دقت بیشتر به هنگام استفاده از کارتهای بانکی اظهار کرد: در پی وصول خبری مبنی بر اینکه فرد یا افرادی به هویت های معلوم اقدام به کلاهبرداری و برداشت از کارت عابر بانک شهروندان می نمایند با اقدامات فنی و بانک های اطلاعاتی محل اختفای فرد کلاهبردار شناسایی و طی یک عملیات منسجم و غافلگیرانه دستگیر شد.

وی افزود: فرد کلاهبردار ابتدا منکر بزه انتسابی بوده ولی با تحقیقات تکمیلی بر بزه خود مبنی بر کلاهبرداری و برداشت از کارتهای عابر بانک شهروندان به عناوین مختلف اعتراف و مجموعا 150 میلیون تومان وجوه برداشت شده به حساب شهروندان مستردد گردید و فرد کلاهبردار نیز تحویل مراجع قضایی گردید.

سرهنگ ظهیریان اضافه کرد: به دنبال افزایش سرقت از ساختمانهای نیمه کاره پس از تحقیقات گسترده پلیسی 2 نفر سارق حرفه ای شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه متهمین در مخفیگاه خود دستگیر شدند. در تحقیقات انجامی سارقین به 40 فقره سرقت از ساختمانهای نیمه کاره اعتراف و اعلام کردند که اموال سرقتی را به فردی زیر قیمت بازار فروخته و پول آنرا صرف خرید مواد مخدر می نمودند. در نهایت با هماهنگی مقم قضایی شخص مالخر نیز دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شدند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد