تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ شهريور ساعت ۱۸:۴۲ بازدید: 1046      نظرات: 0      کد مطلب: 10072

تشریح جزئیات سفر وزیر ارتباطات به شهرستان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز سه‌شنبه 20 شهریورماه 97طی جلسه‌ای در فرمانداری و  با حضور وزیر ارتباطات مشکلات زیرساخت‌های ارتباطی مهاباد بررسی گردید.
آذری جهرمی ضمن انتقاد از مسئولان اظهار کرد: بخشی از گزارش‌هایی که توسط مسئولان مخابرات به وزارتخانه ارسال می ‌گردد با مطالبات و گلایه‌های مردم مطابقت ندارد.
وزیر ارتباطات اضافه کرد: 17 کیلومتر از مسیر پیرانشهر ـ مهاباد تحت پوشش هیچ اپراتوری نیست و بر این اساس باید جزو اولویت‌های کاری ارتباط جاده‌ای قرار گیرد.
وی با اشاره به مشکلات ارتباطی در محورهای مهاباد به شهرهای سردشت، پیرانشهر و بوکان گفت: تا پایان سال جاری هشت سایت جدید در این محورها برای پوشش تلفن همراه احداث خواهد شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در این جلسه اظهار کرد: اقدامات وزینی در حوزه ارتباطات و فناوری انجام شده و شهرستان مهاباد نیز از این منظر دارای زیرساخت های خوبی است، ولی مشکلاتی نیز موجود است که امیدواریم به یمن حضور وزیر محترم مرتفع گردد.
ایرج شجاعی افزود: مشکلات خط دهی در جاده‌های مواصلاتی مهاباد از عمده‌ترین مشکلات است و با توجه به اینکه در نظر داریم مهاباد به عنوان قطب گردشگری منطقه، شهری هوشمند باشد، لذا از لحاظ فناوری نیازمند جهش در این زمینه می باشد. 
فرماندار مهاباد خاطر نشان کرد: لیست 12 روستای بخش خلیفان که خواستار اینترنت خانگی هستند به استان ارسال شده است و طبق وعده‌ها این مناطق تا پایان سال به اینترنت وصل خواهند شد.
در ادامه نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان مطالبات مردم مهاباد خواستار پیگیری سریع و فوری وزیرارتباطات شد.
جلال محمودزاده گفت: در حوزه ارتباطات و فناوری، مردم مهاباد بخصوص در روستاها با مشکلات فراوانی دسته و پنجه نرم می‌کنند و تداوم این وضعیت به هیچ عنوان زیبنده نیست، مشکلاتی نظیر عدم کیفیت آنتن‌دهی در جاده‌های بین شهری مهاباد و همچنین بخش عمده‌ای از روستاها، مشکلات مربوط به ایرانسل و رایتل، خرابی سیم های هوایی، اختلالات ارتباطی، اینترنت روستاها، ارتباطات نامطلوب در مسیرهای گردشگری از جمله غار سهولان، عدم واگذاری تلفن ثابت در سیدآباد مهاباد که بالای 2 هزار نفر جمعیت دارد و... 
نماینده مردم مهاباد زیرساخت‌های ارتباطی در مسیرهای روستایی را فرسوده عنوان کرد و گفت: مشکلات باطری در دکل‌های مخابرات و نبود سیستم‌های خنک کننده سبب شده است که بیشتر مواقع ارتباط تلفنی روستاهای بخش خلیفان قطع باشد.
حضور محمدجواد آذری جهرمی در مهاباد غیرمنتظره و خارج از برنامه‌ سفر دو روزه به استان آذربایجان غربی جهت بررسی وضعیت حوزه های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد