تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ شهريور ساعت ۱۴:۰ بازدید: 1490      نظرات: 0      کد مطلب: 10068
وزیر بهداشت پاسخ داد؛

از دانشگاه پیراپزشکی تا مشکلات پرسنل شبکە بهداشت و درمان مهاباد


بە گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژە، روز یکشنبە ١٨ شهریورماه ٩٧ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح کلینیک تخصصی و فوق تخصصی مهاباد بە مشکلات و درخواست‌های مردم مهاباد در زمین بهداشت و درمان پاسخ داد.

در این مراسم، معاون استاندار و فرماندار ویژە شهرستان مهاباد گفت: با پیگیری‌های نمایندە مردم مهاباد در مجلس و عنایت‌های استاندار محترم آذربایجان غربی، پیشرفت بسیار خوبی در زمینه درمانی و بهداشتی در مهاباد حاصل شدە است.

ایرج شجاعی افزود: کلنگ‌زنی بیمارستان تامین اجتماعی و بیمارستان 350 تختی مهاباد، افتتاح دو مرکز جامع سلامت، مرکز غربالگری سرطان و... از اقدامات انجام گرفتە در زمینە توسعە بهداشت و درمان در این شهرستان بودە است.

فرماندار مهاباد خطاب بە وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران گفت: مهاباد شهر گردشگرپذیری است، تنها در ١٨ روز تعطیلات نوروز ٤٥٠ هزار گردشگر وارد مهاباد شد و سال بە سال بە این میزان اضافە خواهد شد، بە همین دلیل از نظر توریسم درمانی و پذیرش بیمار از کشورهای همسایە، حائز رتبەهای برتر در سطح استان و منطقە هستیم.

شجاعی خاطرنشان ساخت: در ادامە اقدامات انجام‌گرفتە، درخواست من و تمام مردم مهاباد ایجاد دانشکدە پرستاری و پزشکی در این شهر است و با توجە بە وجود کادر پزشکی بسیار خوب و پتانسیل‌های دیگر، امیدواریم شاهد تحولات عظیمی در زمینه بهداشت و درمان باشیم.

 

سخنران بعدی مراسم نمایندە مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی بود. جلال محمودزادە بە صورت تیتروار از خواستار احداث پایگاه شماره ٣ فوریت‌های پزشکی، دانشگاه پرستاری و دانشکدە پزشکی با توجه بە جمعیت و وسعت منطقە، پیش‌بینی بیمارستان برای شهرهای خلیفان و گوک‌تپە، تعیین دستگاه سی‌تی‌اسکن، تعیین آمبولانس کمک‌دار با توجه بە صعب‌العبور بودن روستاهای شهرستان، پرادخت کارانەهای معوقە پرستاران و پزشکان، تبدیل وضعیت نیروهای غیر رسمی و رفع کمبود تجهیزات در مرکز غربالگری سرطان مهاباد شد

در ادامە مراسم، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اقدامات بسیار مثبتی در زمینە بهداشت و درمان در شهرستان مهاباد انجام گرفتە و یقینا استمرار نیز خواهد داشت.

حسن قاضی‌زادە هاشمی ادامە داد: با توجه بە نیازهای منطقە و صحبت‌هایی کە با رییس دانشکدە علوم پزشکی ارومیە شدە است، قرار بر این است کە با اجرای چند پروژە دیگر، مهاباد بە یکی از مهمترین قطب‌های پزشکی استان و منطقە تبدیل شود و اعمال پیچیدە قلب، مغز، چشم، گوش و ارتوپدی در همین شهر انجام گیرند.

هاشمی ادامە داد: امیدواریم در مهاباد بتوانیم بیش از بیش بە ارائە خدمات درمانی بە بیماران کشورهای همسایە بپردازیم.

 

وی در مورد تبدیل وضعیت پرسنل غیررسمی شبکە بهداشت و درمان مهاباد گفت: در زمینە تبدیل وضعیت پرسنل قراردادی و غیررسمی، حقیقتا کاری از دست بندە ساختە نیست، این امر مربوط بە دو معاونت رییس جمهور کە شامل سازمان امور استخدامی و سازمان برنامە و بودجە است، می‌شود. بندە نیز بە عنوان وزیر بهداشت، در اولین فرصت نامەای خطاب بە این دو معاونت در خصوص تبدیل وضعیت پرسنل غیررسمی شهرستان مهاباد خواهم نوشت.

هاشمی در خصوص پرداخت کارانە پرسنل شبکە بهداشت و درمان مهاباد نیز گفت: عامل اصلی تاخیر در پرداخت کارانەها، بدعهدی و قانون‌گریزی بیمەها است و این مشکل تنها مربوط بە استان آذربایجان غربی نیست بلکە در کل کشور با این مشکل روبەرو هستیم.

در پایان وزیر بهداشت اقدامات قابل انجام در مهاباد اولویت‌بندی کرد و افزود: فراهم کردن تمامی امکانات تشخیصی، درمانی و عدم نیاز بە اعزام بیماران و همچنین، اجرا و تکمیل بیمارستان جدید مهاباد، دانشکدە پرستاری و ... باید در اولویت قرار گیرند.

لازم بە ذکر است کە وزیر بهداشت شب گذشتە را در مهاباد سپری کرد و صبح امروز ١٩ شهریورماه از مجتمع عالی سلامت مهاباد بازدید کرد.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد