تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ شهريور ساعت ۱۲:۴ بازدید: 1060      نظرات: 0      کد مطلب: 10067
با حضور وزیر بهداشت

افتتاح اورژانس، کلینیک فوق تخصصی و چند طرح بهداشتی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با حضور وزیر بهداشت و درمان، استاندار آذربایجان غربی، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولان شهرستانی و استانی 4 طرح شاخص درمانی و بهداشتی به نیابت از چند طرح دیگر به  بهره برداری رسید.
رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد در آیین بهره برداری از این طرح ها در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این طرح ها شامل بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره)، کلینیک فوق تخصصی، مرکز  غربالگری ثبت و تشخیص سرطان و مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی فرهنگیان به نیابت از چند خانه بهداشت و پایگاه است.
سامرند مرزنگ افزود: بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) به مساحت 12 هزارمترمربع دارای 39 تخت، سه اتاق ایزوله و یک اتاق CPR با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید. کلینیک فوق تخصصی نیز با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان در ضلع شرقی حیاط بیمارستان در سه طبقه و دارای بخش های مختلف آزمایشگاه، رادیوگرافی، نوار قلب، شنوایی سنجی و در مجموع 16 رشته تخصصی است.
وی اضافه کرد:  مرکز غربالگری ثبت و تشخیص سرطان نیز در ضلع شرقی حیاط بیمارستان در بلوار پرستار مهاباد و با اعتبار 1 میلیارد و سیصد میلیون تومان در مساحت 650 مترمربع و شامل 2 بخش شیمی درمانی و بخش تشخیص انواع سرطان افتتاح و به بهره برداری رسید.
مرزنگ در رابطه با مشکلات کلینیک تخصصی و فوق تخصصی اظهار کرد: با افتتاح و به بهره برداری رسیدن کلینیک جدید بخشی از مشکلات از جمله عدم فضای کافی و مناسب مرتفع خواهد شد اما کماکان نیازمند توسعه و جذب نیروی انسانی برای تسریع در خدمات رسانی خواهیم بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد در ادامه از افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی فرهنگیان با اعتبار 1 میلیارد و 350 میلیون تومان به نیابت از چند پروژه دیگر خبر داد و گفت: این مرکز با 980 مترمربع مساحت، دارای 20 اتاق و شامل بخش های مختلف از جمله داروخانه، آزمایشگاه، دندانپزشکی است. همچنین این مرکز دارای 2 پایگاه غیرضمیمه و یک پایگاه ضمیمه، چهار خانه بهداشت است که خدمات مختلف بهداشتی و درمانی ارائه می دهد.
وی در پایان اظهار کرد: مجموع اعتبارات صرف شده برای پروژه های بهداشتی و درمانی که امروز با حضور وزیر بهداشت و رمان به بهره برداری رسید بیش از 18 میلیارد تومان است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد