تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ شهريور ساعت ۱۰:۴۶ بازدید: 1436      نظرات: 3      کد مطلب: 10064

بزرگترین بیمارستان جنوب استان در مهاباد کلنگ زنی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با حضور وزیر بهداشت و درمان و استاندار آذربایجان غربی، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولان شهرستانی و استانی بزرگترین بیمارستان جنوب استان در مهاباد کلنگ زنی شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد در آیین کلنگ زنی بیمارستان 350 تخت‌خوابی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با کلنگ زنی و به بهره برداری رسیدن این پروژه که بزرگترین بیمارستان جنوب استان و سومین بیمارستان مهاباد است نیازهای درمانی و بیمارستانی شهرستان تا 20 سال آینده تامین خواهد شد. 
سامرند مرزنگ افزود: در این بیمارستان 70 تخت ویژه در زمینی به مساحت هشت هکتار احداث می شود و شامل های بخش زایمان، بستری عمومی، درمانگاه و بخش های پشتیبانی است که با تعداد 40 تخت ویژه بیمارستان قدیمی نیاز شهرستان را تا دو دهه دیگر تامین خواهد کرد. عملیات احداث بیمارستان 96 تخت‌خوابی تامین اجتماعی واقع در منطقه فجر مهاباد نیز همزمان با بیمارستان جدید خواهد بود.
وی تصریح کرد: اعتبارات مورد نیاز احداث این بیمارستان در ردیف 20 بودجه سال 97 تعیین شده است.  مکانیابی آن نیز در منطقه ای دیگر از شهر واقع در ورودی مهاباد ارومیه و بدور از ترافیک بخش مرکزی قرار دارد که برای دسترسی آسان شهروندان بسیار موثر خواهد بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد در ادامه از افتتاح 10 طرح بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر 18 میلیارد تومان با حضور وزیر بهداشت، استاندار و مسئولان استانی و شهرستانی خبر داد و گفت: در حوزه بهداشت مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی فرهنگیان که به نیابت از دو پایگاه بهداشتی و دو خانه بهداشت روستاهای کلیجه و اوطمیش و در بیمارستان نیز کلینیک فوق تخصصی و مرکز غربالگری و تشخیص سرطان، اورژانس و درمانگاه سرپایی به بهره برداری می رسد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۶/۱۹
‌35 سال اینده به بهره برداری میزسد
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هاوڕێ ۱۳۹۷/۶/۱۹
بەدوای پاچ لێدانی نەخۆشخانەی ( تامین اجتماعی ) لە بەفرانباری رابردوو دا ، هیچ هەنگاوێک هەڵنەگیرا . بەدڵنیایە وە ئەو نەخۆشخانەش بەدەردی ئەو دەچێ . دەبێ هیواداربین ئەو وەزیرە قوڵنگ لێدەرە ، بە دەردی وەزیرە پاچلێدەرەکەی پێشوو نەچێ !! (استیضاح)
بەڵام بڕێکیش ئینسافمان بێ ؛ ئەوەی پێشوو و ئەوەی ئێستاش دوو بەرهەمیان بوو ، ۱ـ وێنە ورەسم و خۆهەڵسووڕان و نمایشتی هێزو دەسەڵاتی نوێنەر و دۆستانی دەورووبەری لەناو شاردا ۲ ـ بردنە سەری رێژەی دەنگی ئیختمالی لەهەڵبژاردنەکانی داهاتوو دا بۆ کاک جەلال .
بژی مام جەلال هەر وەزیران بێنە و پرسیاران لەوەزیران بکە . ئەوە کێشەی خەڵکت چارەسەر کرد !!
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۶/۱۹
350 ، 70، 40؟!!

نظر خود را براي ما ارسال كنيد