تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۴ شهريور ساعت ۲۰:۵۳ بازدید: 552      نظرات: 0      کد مطلب: 10051

نفرات برگزیده سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، نفرات برگزیده سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان امروز در مراسمی با حضور معاون حقوقی، مجلس و امور استان ها وزارت فرهنگ و ارشاد و جنعی از مسئولان کشوری و استانی و هنرمندان در این شهرستان معرفی شدند.

 هیئت داوران سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان بعد از چهار روز رقابت ۲۴ گروه نمایشی در بخش ازاد و آیینی سنتی برترین های خود را معرفی کرد.

بخش آیینی سنتی:

 

هیئت داوران این دوره از جشنواره، از محمد یوسفی زاده و علیرضا کریم پور، سازندگان و نوازندگان موسیقی نمایش شاختا بابا از مرند قدردانی کرد.

همچنین با رای هیئت داوران از مهدی محمد نژاد و نوید لاهیجی آهنگ ساز و نوازنده  نمایش دعای افتاب از لاهیجان به عنوان اثر برگزیده  تجلیل شد.

در بخش طراحی فضا از  سیمین بختیار غفاری طراح فضای نمایش دعای آفتاب از لاهیجان، تقدیر  و از مرتضی اسدی مرام طراح فضای نمایش داول کشی از کرمانشاه به عنوان اثر برگزیده این دوره از جشنواره تقدیر شد.

هیئت داوران جایزه بخش تحقیق و پژوهش را به هواس بلوک پژوهشگر  نمایش داول کشی از کرمانشاه تقدیم کرد.

در بخش کارگردانی این بخش هیئت داوران از محمد علی صادق حسنی کارگردان نمایش دعای آفتاب از لاهیجان تقدیر و مرتضی اسدی مرام کارگردان نمایش داول کشی از کرمانشاه را به عنوان اثر برگزیده معرفی کرد.

در بخش آزاد:

هیئت داوران در بخش طراحی پوستر و بروشور، هومن رحیمی طراح پوستر و برشور نمایش دروازه های جهنم ، سامان رستمی پور طراح پوستر درباره یک توپ از قروه و آویده یزدانی طراح پوستر و برشور  نمایش بیگانگی از آمل را به ترتیب نفرات اول تا سوم این بخش معرفی کرد.

در بخش موسیقی این بخش، از «امیرمحمد بهزادی» از نمایش بیگانگی از آمل تقدیر شد، رتبه اول «احمد الفتی» و «مجید رهبری آزاد» از نمایش "اگر دربند درمانی" از آستانه اشرفیه شدند، رتبه دوم «فرید امام جمعه» از نمایش تیک تاک از بوکان شد و رتبه سوم هم به «مهرداد موسوی» از نمایش زلزله از کرمانشاه اهدا شد.

در بخش طراحی لباس، رتبه اول به طراحان نمایش «دایره مربع مستطیل» ئه‌ژین عبدالله زاده و افشین خدری از سنندج تعلق گرفت، رتبه دوم به «ساریه امینی» از نمایش تیک تاک از بوکان اهدا شد و رتبه سوم به «سعید خیراللهی» از نمایش یخچال از ایلام اهدا شد.

در بخش طراحی فضا، «امیر شهبازیان» به خاطر فضای نمایش درباره یک توپ از قروه قدردانی شد و رتبه اول به نمایش چمدان مختار محمدی از مریوان، رتبه دوم صعود به ارتفاعات بالا، مهدی حبیبی از تهران و رتبه سوم نمایش دایره مربع مستطیل، ئه ‌ژین عبدالله زاده و افشین خدری از سنندج معرفی شدند.

در بخش تقدیر و تشکر از بازیگران خردسال و نوجوان، السا کلهر بازیگر نمایش خون از الوند، بیتا شهبازیان بازیگر نمایش درباره یک توپ از قروه، هلین محمدی از نمایش چمدان از مریوان و بازیگر جوان نمایش دایره مربع مستطیل آرتین امجدی از سنندج مورد تقدیر قرار گرفتند.

بخش بازیگری بانوان، رتبه اول به نازیلا امینی از نمایش تیک تاک از بوکان رسید، رتبه دوم به نرگس خاککار از تهران از نمایش صعود به ارتفاعات تعلق گرفت و رتبه سوم به صورت مشترک به دو بازیگر نمایش یخچال، مرجان قاسمی از ایلام و مرجان آقانوری، نمایش سال به سال از مریوان اهدا شد.

بخش بازیگری آقایان، رتبه اول به «مصطفی کولیوندی» بازیگر نمایش‌های صعود به ارتفاعات بالا و چهار دیواری اختیاری رسید، رتبه دوم به صورت مشترک به «هاوری رضایی» بازیگر تیک تاک از بوکان و «احمد جعفری» از نمایش یخچال از دهلران اهدا شد و رتبه سوم هم به صورت مشترک «مالک آبسالان» بازیگر نمایش چهاردیواری اختیاری از دهلران و «سیوان فتاحی» از نمایش سال به سال از مریوان معرفی شدند.

در این بخش از بازیگر دو گروه نمایش بیگانگی و نمایش مستطیل مربع دایره تقدیر شد و جایزه ویژه هیات داوران هم به مختار محمدی از نمایش چمدان از مریوان اهدا شد.

در بخش طرح و ایده؛ رتبه اول به موسی هدایتی از نمایش درباره یک توپ از قروه، رتبه دوم به صورت مشترک به «افشین خدری» از نمایش دایره مربع مستطیل از سنندج و «مختار محمدی» از نمایش چمدان از مریوان اهدا شد و رتبه سوم هم به صورت مشترک به نرگس خاککار از نمایش صعود به ارتفاعات بالا از تهران و سوران حسینی از نمایش سال به سال از مریوان تعلق گرفت.

در بخش کارگردانی؛ هیات داوران از نرگس خاککار، کارگردان نمایش صعود به ارتفاعات بالا قدردانی کردند و رتبه اول به افشین خدری، کارگردان نمایش مربع مستطیل دایره از سنندج اهدا شد، رتبه دوم به صورت مشترک به کارگردان نمایش بیگانگی غنچه شکوهیان از آمل و یخچال سعید خیراللهی از دهلران رسید و رتبه سوم هم به صورت مشترک به سوران حسینی، کارگردان نمایش سال به سال از مریوان و نازیلا امینی از نمایش تیک تاک از بوکان اهدا شد.

در پایان نمایش های برگزیده جهت معرفی به دبیرخانه جشنواره فجر هم در دو بخش آیینی و سنتی معرفی شدند که در بخش آیینی سنتی؛ نمایش‌های داول کشی از کرمانشاه و دعای آفتاب از لاهیجان و در بخش مسابقه آزاد؛ نمایش‌های صعود به ارتفاعات بالا از تهران، بیگانگی از آمل، سال به سال از مریوان، یخچال از دهلران، دایره مربع مستطیل از سنندج، درباره یک توپ از قروه، چمدان از مریوان و تیک تاک از بوکان معرفی شدند. برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد