تاريخ: ۱۳۹۷ جمعه ۹ شهريور ساعت ۱۱:۵۸ بازدید: 786      نظرات: 0      کد مطلب: 10036

گشایش نمایشگاه نقاشی "زا و زێ" در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد از برپایی نمایشگاه تصویر سازی "زا و زێ" در تالار وحدت شهرداری خبر داد.

قادر مرادی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در این نمایشگاه 51 اثر در سبک های کلاسیک و انتزاعی مدرن از آثار هنرمند توانا زهرا ستاوند( گلاله) به نمایش گذاشته شده است.

زهرا ستاوند در گفتگو با خبرنگار هاژه هدف از برگزاری این نمایشگاه را حمایت از محیط زیست و آشنایی کودکان با مفاهیم حفاظت از محیط زیست عنوان کرد.

وی افزود: نزدیک به 20 سال است در زمینه ادبیات کودک فعالیت دارد و بیشتر آثار این نمایشگاه نیز در حوزه تصویر سازی برای کودکان است. تاکنون 3 نمایشگاه فردی در شهرهای هولیر( اربیل)، ماکو، ارومیه و 1 نمایشگاه گروهی را در شهر ارومیه را در کارنامه هنری خود دارد.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به جان فدایی چهار فعال محیط زیست کوردستان در مریوان اظهار کرد: یک اثر به پاس تلاش زحمات بی شائبه شریف باجور به وی اختصاص یافته است.

ستاوند در ادامه از تلاش برای برپایی نمایشگاه نقاشی با مضمون زن در آینده خبر داد و گفت: تاکنون 17 اثر را با این مضمون به پایان رسانده و در نظر دارد این آثار را به 40 عدد برساند.

وی همچنین از ایجاد آموزشگاه هنرهای تجسمی به منظور ترویج آموزش نقاشی و هنرهای تجسمی خبر داد و گفت: آموزش زبان کوردی به کودکان نیز در دستور کار این آموزشگاه قرار دارد.

این نمایشگاه هنری تا پانزدهم شهریور از ساعت 18 الی 22 برای بازدید عموم علاقمندان دایر است.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد