تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۸ شهريور ساعت ۱۳:۲۶ بازدید: 293      نظرات: 0      کد مطلب: 10034

مسببین میدان گیری و نزاع سگ ها در بوکان محکوم شدند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره محیط زیست بوکان از محکومیت مسببین میدان گیری و نزاح سگ ها در بوکان به تحمل ضربات شلاق و حبس  خبر داد.

 رحیم عبدالکریمی اظهار کرد: متاسفانه میدان گیری و شرط بندی حیوانات از جمله سگ ها در چند سال اخیر  به فرهنگی معمول تبدیل شده که اعتراض شدید طرفداران حقوق حیوانات را بهمراه داشته است. بوکان یکی از مراکز  مهم فرهنگی و ادبی کوردستان بشمار میرود و خواستگاه مردمی متمدن و طبیعت دوست می‌باشد لذا برگزاری چنین میادینی که باعث ضرب و جرح حیوانات و لطمه فرهنگی  به جامعه میشود از طرف فعالان مدنی- اجتماعی و مردم شریف بوکان قابل قبول نمیباشد.

وی با اشاره به دستگیری و محکومیت مسببین نزاح سگ ها در بوکان اظهار کرد: ۴ نفر از برنامه‌ریزان اصلی شناسایی و بعد از معرفی به مقامات قضایی به تحمل ضربات شلاق و حبس محکوم شدند. لازم بذکر است که روند برخورد با دیگر افراد متخلف در این حوزه با همکاری مقامات محترم قضایی ادامه پیدا خواهد کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با در نظر گرفتن وقار و بینش فرهنگی جامعه بزرگ بوکان دیگر شاهد اذیت و ازار حیوانات تحت عناوین و توجیهات مختلف نباشیم.

عکس تزئینی است. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد