تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ شهريور ساعت ۹:۳۸ بازدید: 380      نظرات: 0      کد مطلب: 10024

بهره برداری از چند طرح آبرسانی و عمرانی در روستاهای شهرستان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، به مناسبت هفته دولت، چند طرح آبرسانی و عمرانی در روستاهای شهرستان مهاباد با اعتبار بالغ بر 1 میلیارد و سیصد میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

رییس آبفای روستایی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: پروژه آبرسانی روستاهای کهنه ده شوگای و چهارگا که عملیات عمرانی آن از سال 91 بصورت نیمه کاره متوقف شده بود با تزریق بودجه افتتاح و به بهره برداری رسید. در مجموع  950 میلیون تومان اعتبار برای این پروژه ها صرف شده است.

نالوسی با اشاره به پروژه آبرسانی به روستاهای پیرمکاییل و امین آباد افزود: تامین اعتبار برای پروژه آبرسانی این دو روستا از محل اعتبارات"روستاهای فاقد دهیار" تخصیص داده شده است.

رییس امور آب و فاضلاب تصریح کرد: خط لوله انتقال آب برای اجرای این پروژه به طول 16 کیلومتر اجرا شده، تامین آب شرب نیز از 4 حلقه چاه و 4 چشمه بازسازی شده صورت می گیرد و مخزنی بتنی با گنجایش 100 متر مکعب برای ذخیره آب این روستاها تعبیه شده است.

در ادامه بخشدار خلیفان از تخصیص 370 میلیون تومان اعتبار برای احداث دیوار ساحلی، پل و پوشش کانال در چهار روستای این بخش در مهاباد خبر داد.

علی بیژن‌فر در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در سه روستای قویطل، قوزلوجه و خانگی منگور دیوار ساحلی و پل با اعتباری بالغ بر 170 میلیون تومان احداث شده است. همچنین در بافت مسکونی روستای بیطاس جهت مهار سیلاب  پروژه کانال سرپوشیده به طول 180 متر  با اعتبار 200 میلیون تومان احداث شده است.

وی با اشاره به اجرای پروژه های عمرانی که در آینده اتمام و به بهره برداری می رسند اظهار کرد: افتتاح سالن ورزشی سرپوشیده در شهر خلیفان، احداث پل در روستاهای کانی سیب و بهنگوین و آسفالت جاده و مسیرهای ارتباطی روستاهای سویناس و اوزنتاش در آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد