تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ شهريور ساعت ۱۲:۵۰ بازدید: 1048      نظرات: 0      کد مطلب: 10014

از کارمندان نمونه ادارات و سازمانهای مختلف شهرستان مهاباد تجلیل شد


به گزارش پایگاه خبری هاژه روز یکشنبه مورخه 4 شهریورماه در سومین روز از هفته دولت از کارمندان نمونه ادارات در سالن پرورشی فکری کودکان و نوجوانان تجلیل گردید.

شاوله رییس اداره آموزش و پروش مهاباد در مورد سیر تاریخی کارمند گفت: پادشاهان در  امور دربار و کارهای خویش محلی را به عنوان "دیوان" برای کارهای دفتری و اداری در گذشته برای ثبت مکاتبات خود به کار می گرفتند تا بعد از انقلاب صنعتی که تحولاتی را در چارت تشکیلاتی و سازمانی پدید آورد و وقت، فکر و مهارت را محور تعلیم کارمند قرار داد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد اظهار کرد: سبکهای مدیریتی در دو حوزه وظیفه مدارانه و انسان گرایانه قرار می گیرد که سبک وظیفه مدارانه در محور خط مشی و قانون مداری و انسان گرایانه حول رابطه کارمند و ارباب رجوع من باب خدمتگذار مورد توجه می باشد.

شجاعی در مورد مهارتهای انسان گرایانه افزود: این نوع مهارت بر سه پایه "فنی، انسانی، ادراکی" می باشد که براساس تخصص، رابطه دولت و مردم و تعقل بوده که این نوع سبک به نسبت سبک قانون مدارانه منعطف تر می باشد.

در پایان مراسم از 79 کارمند نمونه سازمانها و ادارات دولتی در شهرستان مهاباد تقدیر و تجلیل شد.

لازم به یادآوری است که تاریخ 2 تا 8 شهریورماه در تقویم ایران هفته دولت نام گذاری شده است که روز کارمند یکی از آن ایام می باشد. محور معیارهای کارمند نمونه باید وقت شناس بودن، رسیدگی به موقع به احوال ارباب رجوع و ارج نهادن به جایگاه وی مورد نظر باشد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد