تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۸ مرداد ساعت ۲۰:۴۵ بازدید: 2242      نظرات: 0      کد مطلب: 9998

میزان تولد و بیشترین نام‌های انتخابی در استان کوردستان


بە گزارش پایگاه خبری هاژه، مدیرکل ثبت احوال کردستان با اشاره به اینکه از اول امسال تا پایان تیرماه 9 هزار و 890 واقعه ولادت در استان ثبت شده است، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.7 درصد کاهش دارد.

حسن صومی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد نوزادان پسر متولد شده در این مدت پنج هزار و 117 نفر و تعداد دختران نیز چهار هزار و 773 نفر است.
وی با بیان اینکه بیشترین نرخ ولادت ثبت شده استان در این مدت مربوط به شهرستان بانه و کمترین نیز مربوط به شهرستان بیجار است، افزود: در این مدت به ازای تولد هر 100 نوزاد دختر 107 نوزاد پسر متولد شده است.
مدیرکل ثبت احوال کردستان با بیان اینکه همچنین بیشترین ولادت های ثبت شده در استان مربوط به مادران گروه سنی 25 تا 29 سال است، تاکید کرد: 99.6 درصد ولادت ها در مهلت قانونی 15 روزه به ثبت رسیده است.
وی در ادامه به آمار واقعه وفات در چهار ماهه امسال نیز اشاره کرد و یادآور شد: در این مدت 2 هزار و 361 واقعه وفات در استان به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد کاهش داشته است.
صومی با بیان اینکه بیشترین واقعه وفات ثبت شده مربوط به شهرستان بیجار و کمترین مربوط به بانه است، تاکید کرد: در این مدت یک هزار و 398 واقعه وفات برای مردان و 963 واقعه برای زنان ثبت شده است.
وی نرخ خام حاصل از ثبت فوت در این مدت را 4.4 در یک هزار اعلام کرد و گفت: از مجموع 2 هزار و 361 واقعه وفات ثبت شده در استان99.6 درصد در مهلت قانونی(10 روز پس از واقعه) به ثبت رسیده است.
مدیرکل ثبت احوال کردستان همچنین به فراوانی نام در استان طی سال جاری اشاره کرد و افزود: در این مدت محمد با 310 مورد و باران با 150 مورد بیشترین نام های انتخابی نوزادان پسر و دختر از سوی خانواده های کردستانی بود.
وی اضافه کرد: در میان نام های انتخابی خانواده ها برای نوزادان پسر آیهان با 174 مورد، آراد با 122 مورد، آرسام 91 مورد و سامیار با 76 مورد در رده های بعدی قرار گرفته اند.
صومی اظهار داشت: همچنین در میان نام های دختران نیز پس از باران، آنیا با 139 مورد، بارین 99 مورد، سدنا 95 مورد و نیلا با 86 مورد بیشترین انتخاب خانواده ها بوده است.
هم اکنون 37 دفتر پیشخوان فعال و 6 دفتر پستی در سطح استان کردستان خدمات ثبت در زمینه های مختلف را انجام می دهند.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد