تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۵ مرداد ساعت ۱۸:۳۶ بازدید: 1095      نظرات: 0      کد مطلب: 9977

ثبت ٩ اختراع پزشکی توسط پژوهشگر مهابادی


پژوهشگر مهابادی تاکنون ٩ وسیله و تجهیزات پزشکی را در سازمان ثبت اختراعات به ثبت رسانده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، بهزاد کاظمی کارشناس بیهوشی شاغل در بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد گفت: هر یک از این طرح‌ها می‌تواند در نقطه عمل به یک تحول اساسی در صنعت کشور و خوداتکایی واقعی تبدیل شود.

وی افزود: در سال 91 شمسی برای نخستین بار 2 اختراع خودم را در زمینه تجهیزات و ملزومات پزشکی در سازمان ثبت اختراعات کشور به ثبت رساندم، در آن زمان تصور می کردم با این اختراعات می توانم جان بیماران را نجات و درد و رنج بیماران را با این اختراعاتم کمتر نمایم.

کاظمی بیان داشت: تاکنون 50 مقاله علمی وی در نشریات معتبر داخلی و خارجی به چاپ رسیده است. یکی از اختراعات من در نمایشگاه جهانی اختراعات ژنو سوئیس پذیرفته شد و از طرف این کشور دعوت نامه داشتم اما به علت مشکلات مالی موفق به دریافت ویزا نیز نشدم.

این پژوهشگر افزود: ست سرم آنژیوکت که برگشت خون به داخل سرم را غیر ممکن کرده یکی از از اختراعات ثبت شده است برگشت خون به داخل سرم ممکن است باعث ایجاد لخته شود. از دیگر اختراعات می توان به دستگاه ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی مکانیکی) مجهز به مد تنفسی با شماره ثبت 82125 در سال 1392 شمسی ثبت شده است که به طور هوشمند میزان اکسیژن مورد نیاز تنفس بیمار را تنظیم می کند. کاهش و یا افزایش اکسیژن می تواند عوارض جبران ناپذیری را برای بیمار در پی داشته باشد.

وی همچنین گفت: لوله تراشه داخل نای باقابلیت چرخش 360 درجه از جنس پی وی سی بدون نیاز به رابط های اضافی نیز با شماره ثبت 90702 در سال 1395 به ثبت رسید. چسب مخصوص لوله تراشه، LMA و لوله تراکئوستومی جهت ثابت نگه داشتن لوله در دهان یا بینی بیمار با شماره ثبت 90702 در سال 95،ونتیلاتور ایمن مجهز به مد تنفسی هوشمند برای جلوگیری از اسیدوز و آلکالوز بیماران در زمان ونتیلاسیون مکانیکی با شماره ثبت 93729 در سال 1396 و قفسه دارویی فوق هوشمند جهت جلوگیری از تزریق اشتباه دارو از جمله دیگر اختراعات ثبت شده بنده در اداره کل ثبت اختراعات کشور می باشد.

دکتر مرزنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: این مخترع و پژوهشگر طی سه سال گذشته در بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد مشغول به کار بوده است وقت شناسی و دقت در کار بهزاد کاظمی را به یکی از کارکنان ارزشمند شبکه بهداشت و درمان مهاباد تبدیل کرده است.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد