تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۵ مرداد ساعت ۱۸:۲۳ بازدید: 1097      نظرات: 0      کد مطلب: 9975

افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی و ساماندهی تاکسی تلفنی های روستایی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد با محوریت افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی و ساماندهی تاکسی های تلفنی روستایی برگزار شد.
مسئول امور شهری و روستایی فرمانداری شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: نرخ جدید کرایه حمل و نقل شهری و روستایی بین 10 تا 18 درصد افزایش یافته است که تا یک ماه آینده اجرایی می شود.
هاشم کیانی افزود: کرایه تاکسی گردشی و خطی داخل شهری 600 تومان و تاکسی های تلفنی 2 هزار و ششصد تومان برای هر مسیر تصویب شده است که با تهیه برچسب توسط سازمان حمل و نقل شهری اجرایی خواهد شد.
سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد نیز درخصوص ساماندهی تاکسی های تلفنی روستایی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با توجه به آئین نامه ساماندهی حمل و نقل روستایی و تبدیل شدن گوک‌تپه به شهر 4 آژانس تاکسی تلفنی تحت نظر شهرداری گوک‌تپه قرار گرفتند.
شیرکو نورانی افزود: برابرضوابط و مقرراتی تعریف شده تاکسی های روستاهای خارج از شهر نیز باید زیر نظر سازمان راهداری فعالیت نمایند و در همین راستا سواری های 3 روستای ایندرقاش، خانگی و وسوکند زیر نظر شهرداری در جایگاه های تعیین شده خدمات ارائه خواهند داد و تحت هیچ شرایطی حق فعالیت در سطح شهر را ندارند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف برابر مقررات برخورد خواهد شد.
رییس اداره راهنمایی و رانندگی مهاباد نیز از کاهش 6 درصدی تصادفات جرحی درون شهری در 4 ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: استفاده از تلفن همراه، توجه نکردن به جلو و عدم رعایت حق تقدم از سوی رانندگان بیشترین تخلفات رانندگی و از دلایل اصلی تصادفات در سطح شهر است.
سرهنگ احمدعلی کاظمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: عابرین پیاده و موتور سیکلت ها بیشترین میزان تصادفات درون شهری را به خود اختصاص می دهند که 43  درصد تصادفات داخل شهر مربوط به برخورد ماشین با عابر پیاده و 38 درصد تصادفات جرحی داخل شهر نیز مربوط به موتورسیکلت سواران است.
وی توصیه کرد: عابرین پیاده حتما از محلهای خط کشی شده خیابان ها برای عبور استفاده کنند و موتور سیکلت سواران در هنگام رانندگی از کلاه ایمنی استفاده نمایند.
سرهنگ کاظمی در ادامه با اشاره به تردد خودرو های مسافر بر شخصی در برخی نقاط از شهر اظهار کرد: فرهنگ سازی و آگاهی سازی شهروندان از خطرات استفاده از این خودروها ازجمله عدم برخورداری از خسارت جسمی و جانی در صورت بروز تصادف و ... بهترین راه جلوگیری از این پدیده است.
رییس اداره راهنمایی و رانندگی مهاباد در پایان از بخشودگی جرایم رانندگی خبر داد و گفت: رانندگانی که تا پایان آذر ماه نسبت به پرداخت خلافی خود اقدام کنند، شامل بخشش جریمه می شوند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد