تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ مرداد ساعت ۱۷:۳۸ بازدید: 1192      نظرات: 1      کد مطلب: 9962
پتروشیمی مهاباد اخذ عوارض آلایندگی را تکذیب کرد

صداقت، عامل پیشرفت و تعالی شخص و جامعه


یکی از فضیلت های اخلاقی که نقش بسزایی در سازندگی انسان دارد، صداقت در گفتار، رفتار و پندار است. پیشرفت و تعالی بشر، در گرو پای بندی آنان، به راستی در کردار و گفتارشان است. از آن جا که انسان ها بر اثر نیازمندی های فراوان روحی و جسمی ناگزیرند، به صورت اجتماعی زندگی کنند، آنچه بقای چنین حیاتی را تضمین می کند، درستکاری و راستی میان افراد جامعه است. چنان که گشوده شدن دریچه های کمال و بهروزی به روی جامعه بشری، تنها با استوار کردن پایه صداقت فراهم می شود.

ودرهمین راستالازم است با کلامی دوستانه، نویسنده محترم مقاله پتروشیمی مهاباد وپرداخت عوارض آلایندگی که مورخه 21/5/1397 در سایت محترم هاژه درج گردیده را به صداقت در گفتار وارائه اطلاعات درست دعوت نموده تا شاید تلنگری باشد برای دیگرانی که بهر نحو ممکن میخواهند افکار مردم را بیراهه ببرند.

کلام اول

جنابعالی در بخشی از مقاله به ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده اشاره نموده واستدلال نمودید که شرکت های پتروشیمی و پالایشگاه های نفت که بالقوه آلاینده بوده و شمولیت پرداخت عوارض آلایندگی آنها نیازی به درج در فهرست صنایع آلاینده ندارد.

به نظر خوانندگان محترم بهتر نبود نویسنده محترم مقاله، این ماده قانونی(ماده38) را با تبصره مربوطه ارائه نمایند تا شاید به صداقت ایشان شبهه ای وارد نشود.

ماده 38 (تبصره 1 ): واحدهای تولیدی آلاینده محیط‌زیست که استانداردها و ضوابط حفاظت از محیط زیست را رعایت نمی‌نمایند ، طبق تشخیص و اعلام سازمان حفاظت محیط زیست ، همچنین پالایشگاههای نفت و واحدهای پتروشیمی ، علاوه بر مالیات و عوارض متعلق موضوع این قانون ، مشمول پرداخت یک درصد (1%) از قیمت فروش به عنوان عوارض آلایندگی می‌باشند.چنانچه  واحدهایی که در طی سال نسبت به رفع آلایندگی اقدام نمایند ، با درخواست واحد مزبور و تأیید سازمان حفاظت محیط‌ زیست از فهرست واحدهای آلاینده خارج می‌گردند . در این صورت ، واحدهای یادشده از اول دوره مالیاتی بعد از تاریخ اعلام توسط سازمان مزبور به سازمان امور مالیاتی کشور ، مشمول پرداخت عوارض آلایندگی نخواهند شد.)

شرکت پتروشیمی مهاباد نیز براساس همین تبصره یک ماده 38 طبق مقررات وقوانین سازمان محیط زیست  نسبت به رفع آلایندگی اقدام وبا ارائه درخواست وتایید سازمان حفاظت محیط زیست کشور از پرداخت عوارض آلایندگی معاف گردیده است.

در صورت نیاز صحت مطالب مذکور رامیتوان  از نهادهای ذیصلاح جویا شوید

کلام دوم

نویسنده محترم مقاله بدون اطلاع وبررسیهای لازم و کافی از نهادهای ذیربط وصرفاً براساس نقل قول از کسانی که شاید در مسندی که دارند می بایست بیشتر صداقت داشته باشند، در مورد اخذ عوارض آلایندگی از پتروشیمی مهاباد قلم فرسایی نموده اند.

دوست گرامی بدنبال هیاهویی که در مورد مبلغ (30 میلیارد ریال) عوارض آلایندگی پتروشیمی مهابادکه در سایتهای مختلف راه انداختید.  جهت مزید اطلاع و صرفاً برای شریک نشدن مردم فهیم مهاباددر باور کردن این خبر کذب (که بی شباهت به دروغ سال نیست)،  پرداخت مبلغ( 30 میلیارد ریال)  به شهرداریها  و دهیاریهای شهرستان مهاباد، سهم شهرستان  مهاباد از محل در آمد استان از 9 درصد عوارض ارزش افزوده می باشدوهیچ ارتباطی به پرداخت عوارض آلایندگی پتروشیمی مهاباد ندارد. وبرای راستی آزمایی می توانید صحت آن را از سازمان امور مالیاتی استان جویا شوید. 

 و در آخر امیدوارم که عدم قبولی نویسنده محترم مقاله در آزمون استخدامی پتروشیمی مهاباد باعث این گونه قهری برخورد کردن  ایشان نشده باشد.

روابط عمومی شرکت  پتروشیمی مهاباد
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ایرج عظیمی ۱۳۹۷/۵/۲۲
پتروشیمی باید در فکر اقساط بعدی باشد که باید
به شهرستان پرداخت نماید و این پول را ازسرناچاری پرداخت نموده و صدقه به شهرستان نیست .

نظر خود را براي ما ارسال كنيد