تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ مرداد ساعت ۱۷:۴۹ بازدید: 496      نظرات: 0      کد مطلب: 9946
بە مناسبت روز خبرنگار؛

از فعالین رسانەای شهرستان مهاباد تقدیر شد


بە گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز پنجشنبه ١٨ مردادماه ٩٧ معاون استاندار و فرماندار ویژە شهرستان مهاباد بە مناسبت روز خبرنگار، از چند نفر فعال حوزه خبررسانی شهرستان، در سالن اجلاس فرمانداری تجلیل کرد.

ماموستا قادر سهرابی، امام جمعه شهرستان مهاباد در جمع خبرنگاران  از آنان بە عنوان عاملان پیشرفت جامعه یاد کرد و افزود: انتقادهای سازندە شما خبرنگاران، عامل پیشرفت و ترقی جامعه است و هیچ مقام مسئولی نمی‌تواند در صورت عدم تذکر و انتقادهای شما، رهرو راه ترقی و خدمت بە جامعه باشد.

کامران علیزادەآذر، شهردار مهاباد وظیفه خبرنگاران را بسیار خطیر و تاثیرگذار برشمرد و افزود: رشد و ترقی جامعه، مستلزم آگاهی‌بخشی و فعالیت اصحاب رسانە است و این وظیفە آنان را سنگین‌تر می‌کند.     

رییس دفتر نماینده مردم مهاباد در این جلسه، خبررسانی را بە یک شمشیر دو لبە تشبیه کرد و افزود: با استفادە از خبررسانی می‌توان یک شهر را در مدت چند ساعت نابود و همزمان می‌توان یک شهر را نیز آباد کرد و بە آن شور و نشاط بخشید

انور ابراهیمی‌آذر افزود: خبرنگاران ما کسانی هستند کە حرمت قلم را همیشه نگە داشته و در مسیر رسالت خویش قدم برداشتەاند.

قادر مرادی، رییس ادارە فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسە گفت: آنچه مایه مسرت و خوشحالی است، وجود چندین خبرگزاری و سایت خبری در مهاباد است کە علاوە بر تنویر افکار عمومی در شهرستان، در شهرهای دیگر و استان‌های همجوار نیز فعالیت دارند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در این جلسه گفت: پیامبران و انبیا الهی اولین خبررسانان تاریخ بشریت‌اند و باید بە شما تبریک گفت که مسیر انبیا قدم برداشتەاید.

ایرج شجاعی افزود: اولین کاری که ما بە عنوان مسئول و شما بە عنوان خبرنگار انجام می‌دهید، تمرین دموکراسی و درک متقابل است. ما باید یاد بگیریم کە نقد را باید پذیرفت و شما نیز باید آستانه تحمل مخاطب خود را بشناسید. این کاری است کە ٨٠٠ سال در غرب تمرین شدە است و ما نیز باید این راه را بپیماییم.

در پایان، از تعدادی خبرنگار و فعال حوزە خبررسانی شهرستان مهاباد تجلیل شد. 

در این جلسه برخی از خبرنگاران حاضر در جلسه به نبود امنیت شغلی، بیمه خبرنگاران، عدم تحمل نقد از سوی برخی از مسئولین و... اشاره نمودند
عکس: بهروز جلفایی‌آذر 
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد