تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۷ مرداد ساعت ۱۸:۵۶ بازدید: 715      نظرات: 0      کد مطلب: 9944
در جلسه علنی شورای شهر مهاباد

فروش مازاد بر گذر و معبر ممنوع است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز سه شنبه 16 مردادماه 97 جلسه علنی شورای شهر مهاباد به ریاست حامد حیدری در سالن اجلاس شورا با حضور اصحاب رسانه و برخی از فعالین مدنی برگزار گردید.

بخش عمده جلسه به بررسی درخواست‌ها و نامه‌ی شهروندان، ادارات و شهرداری از شورای شهر اختصاص یافته بود.

سخنگوی شورای شهر در خصوص شایعه فروش قطعه‌ای از فضای سبز در بلوار سنجان آباد گفت: چنین بحثی مطلقا در شورا و شهرداری مطرح نشده است و مغازەداران آن مکان با ارسال تقاضانامه‌ای خواستار خرید قطعه‌ای که در طرح تفصیلی به عنوان فضای سبز شناخته شده است، بودند که درخواست آنها به کمیسیون فنی ارجاع و در همان کمیسیون با آن مخالفت شده است.

ابراهیم کریمی افزود: اگر این مکان ملک شهرداری باشد چون هنوز برای آن سند صادر نشده است حتی اگر بنا بر واگذاری می‌بود، با مشکل روبرو می‌شد، لذا با توجه به اینکه این مکان نیاز مبرم شهر است تحت هیچ شرایطی نه شهرداری اقدام به واگذاری آن خواهد نمود و نه شورای شهر موافق فروش آن می‌باشد.

در ادامه مصطفی احمدزاده در قالب سوال ضمن تذکر به شهردار مهاباد و به عنوان نامه‌ای رسمی که تسلیم رییس شورا نمود در خصوص  قراردادهای استعلام بها خواستار شفافیت کامل شد.

وی با  اعلام اینکه این عملکرد شهرداری تعبیری جز خرد کردن قراردادها نیست، گفت: این رویه می تواند دردسرهای خاص خود را از ناحیه ارگانهای نظارتی در پی داشته باشد.

حیدری نیز مواضع شورا را در خصوص مسایل شهری شفاف و در جهت منافع عموم خواند و در تذکر به شهرداری هرگونه فروش مازاد بر گذر، معبر و... را ممنوع و غیر قابل پذیرش از سوی شورای شهر اعلام نمود.

در این جلسه و همچنین در حاشیه آن در خصوص حقوق کارمندان و کارگران شهرداری، انضباط مالی شهرداری، وضعیت تاکسی های شهر و... مسایلی مطرح گردید که هر کدام در قالب گزارشاتی اختصاصی منتشر خواهند شد.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد