تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد ساعت ۱۳:۱۲ بازدید: 457      نظرات: 0      کد مطلب: 9940

ساماندهی سگهای بی سرپرست مهاباد همچنان در وضعیت بلاتکلیفی


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، عضو شورای شهر مهاباد از اصلی ترین عامل به نتیجه نرسیدن تلاشها برای حل معضل سگهای بی سرپرست در این شهر را عدم مکانیابی سایت مناسب اعلام کرد.

مصطفی احمدزاده در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تنها سرمایه گذاری شورای شهر و شهرداری مهاباد در خصوص معضل سگهای بی سرپرست صرف زمان و تلاش برای بدست آوردن سایت مناسب بوده است.

وی افزود: اصلی ترین مشکل در خصوص به نتیجه نرسیدن تلاشهای مجموعه مدیریت شهری و داوطلبان عدم مکانیابی سایت برای اجرای طرح ساماندهی سگهای بی سرپرست است. بخش بزرگی از برنامه ریزی های مجموعه بدون سایت نگهداری اجرایی نخواهد شد.

احمدزاده در خصوص برخی شایعات مبنی بر تخصیص بودجه های کلان برای این بخش اظهار کرد: تاکنون تنها 300 هزار تومان در این زمینه در قالب ارائه خدمات پزشکی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری هزینه شده که بسیار ناچیز است و صرف هزینه ها در این بخش تنها به تخصیص ماشین آلات و تدوین برنامه برای بعد از مکانیابی خلاصه شده است.

وی تصریح کرد: دفاع از حق حیوانات برای زیست وظیفه‌ای انسانی، شرعی و عرفی است و نباید آنرا با برخی مشکلات دیگر همچون عدم پرداخت حقوق کارگران و پرسنل مقایسه کرد چراکه هردو لازم و ضروری هستند و هزینه های ناچیز در این بخش بر دوش شهرداری قطعا سنگینی نخواهد کرد. حل این مشکل بدون مشارکت افراد داوطلب، فعالان حقوق حیوانات و شهروندان به نتیجه نخواهد رسید و تمامی این مراحل بعد از شروع بکار سایت اصلی اجرایی می شود.

احمدزاده در ادامه اظهار کرد: مکان فعلی علی‌رغم تمایل مالک برای نگهداری و ادامه همکاری فاقد استانداردهای لازم از حمله فضا است و پیگیری های زیادی برای اجاره سوله های متروکه گاوداری و ... صورت گرفته ولی تاکنون به نتیجه نرسیده است.

وی افزود: جلسات متعددی با اداره منابع طبیعی برای تخصیص و واگذاری زمین صورت گرفته و انتظار اعضای شورا و شهرداری تسهیل بیشتر برای فشرده کردن زمان واگذاری است.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد