تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد ساعت ۱۳:۲ بازدید: 1464      نظرات: 0      کد مطلب: 9939

پسر ناخلف به حساب بانکی مادر دستبرد زد


رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه، از دستگیری فردی خبر داد که اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی مادرش به صورت اینترنتی کرده بود.
سرهنگ علی کریمی اظهار داشت: به تازگی یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد که مبلغ 54 میلیون ریال به صورت اینترنتی از حساب بانکی وی برداشت شده است. 
وی ادامه داد: پس از طرح این شکایت، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت که در نهایت با بررسی‌های فنی، متهم شناسایی و با دستور مقام قضائی به پلیس فتا دستگیر شد. 
سرهنگ کریمی تصریح کرد: در بازجویی ها و تحقیقات تکمیلی مشخص شد که متهم دستگیر شده فرزند شاکی است که در بازجویی‌های فنی و با مشاهده مدارک غیرقابل انکار، به جرم خود اعتراف کرد. 
رئیس پلیس فتا کرمانشاه افزود: با توجه به اینکه به کارت عابر بانک مادرش دسترسی داشته از اعتماد وی سوء‌استفاده کرده و به صورت مخفیانه برای حساب بانکی وی رمز دوم فعال و سپس اقدام به خرید اینترنتی کرده است. 
وی به شهروندان توصیه کرد: نکات امنیتی در خصوص استفاده از کارت‌های بانکی را رعایت کرده و به هیچ‌ وجه اطلاعات کارت‌های بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند، ضمن اینکه برای اطلاع از تراکنش‌های بانکی خود، سامانه پیامکی را فعال کرده تا بتوانند در اسرع وقت اقدام مناسب را انجام دهند. 
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد