تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد ساعت ۱۰:۵۹ بازدید: 448      نظرات: 1      کد مطلب: 9937
دکتر احمدزاده با تاکید بر برحق بودن مطالبات بازار

امیدوارم کسبه بزرگوار تاناکورا شهرداری را در این شرایط دشوار همراهی کنند


یک عضو شورای شهر در گفتگو با خبرنگار هاژه از مذاکراتی خبر داد که بین هیات امنای تاناکورا و شورای شهر در جریان بوده است تا امکان دستیابی به راه حلی برد ـ برد فراهم آید.

دکتر مصطفی احمدزاده اظها کرد: هیات امنای تاناکورا و نمایندگان کسبه با احداث مجتمع جدید همچنان مخالفت می ورزند و دلیل اصلی هم بی اعتمادی آنان به امکان اجرایی شدن طرح در کلیت خود است. به عبارت دیگر تصور کسبه تاناکورا این است که شهرداری با فروش مغازه ها و دستیابی به نقدینگی مدنظر خود پارکینگ طبقاتی وعده داده شده در طبقات بالاتر را احداث نخواهد کرد و پروژه را نیمه کاره رها می کند. اگر چه کسبه تاناکورا به طور کلی با احداث مغازه در یک طبقه دست کم از جمله به دلیل تبعات منفی افزایش مغازه بر کسب و کار خود و نیز اشاره به اشباع شدن شهر از واحدهای تجاری مخالف هستند ولی عامل اصلی تداوم مخالفت مجموعه تاناکورا همان بی اعتمادی فوق الذکر به شهرداری در اجرای کامل طرح مدنظر خود است.

این عضو شورای شهر همچنین افزود: شورا و شهرداری مهاباد برای رفع و رجوع امر رویه درستی را در پیش گرفته اند و با احترام به کسبه محترم تاناکورا فرایند هم اندیشی و مذاکره با این عزیزان را در دستور کار قرار داده اند و بالتبع هر گونه تحولی در صورت جلب رضایت این بزرگواران صورت خواهد گرفت، رویه مشارکت دادن ذینفعان در تصمیم گیری های شهری  قدر مسلم به نفع شهر، شهروندان و شهرداری تمام خواهد شد و مسلما مدیریت شهری باید در موارد چالش آفرین با همراهی ذینفعان برای نیل به راه حل برد-برد تلاش کند و از یکجانبه گرایی و اتخاذ تصمیمات یکطرفه خودداری کند.

دکتر احمدزاده اضافه کرد: شورا و شهرداری اقدامات اجرایی قابل توجهی را جهت عمل به تعهدات مالکانه خود و برطرف ساختن نواقص چشمگیر موجود در مجتمع قدیمی تاناکورا در دستور کار قرار داده است. مشارکت در راه اندازی سیستم آتش نشانی، بازسازی سرویس های بهداشتی، ساخت مسجد جدید و ایجاد سرویس های بهداشتی جدید، وصل کردن دوبخش جداافتاده بازار از طریق خرید دو مغازه و ساخت مغازه معوض برای مالکین، اصلاح نواقص سیستم برق و .... از مواردی است که در دست انجام است و شورا و شهرداری تعهد کرده اند اقدامات اصلاحی در راستای برطرف ساختن دیگر کاستی های موجود و پاسخ به مطالبات برحق بازار تاناکورا ادامه یابد.

وی خاطر نشان کرد: شورا و شهرداری مهاباد به کسبه محترم پیشنهاد کرده اند که طبقه تجاری به اصنافی با حوزه فعالیت خارج از صنف تاناکورا واگذار شود تا احداث مغازه های جدید تاثیری منفی بر کسب و کار مجموعه نداشته باشند. در این رابطه نیز مطمئنا هرگونه تضمینی داده خواهد شد که شهرداری به عنوان مالک دائمی مجموعه جدید هرگز اجازه تغییر شغل را به صاحبان سرقفلی مغازه های جدید ندهد. به عنوان مثال مجتمع جدید می تواند به مغاره های عرضه کننده وسایل الکترونیکی، وسایل منزل و نظایر آن تبدیل شود.

دکتر احمدزاده درپایان گفت: درخواست بنده از سروران مجتمع تاناکورا، به عنوان قلب اقتصادی شهر، این است که با عنایت به شرایط حاد فعلی، شهرداری را همراهی کنند و به رغم کاستی های عمده موجود در مجموعه و علی رغم کوتاهی های عدیده ای که در گذشته از ناحیه شهرداری روی داده است، همکاری لازم را با این ارگان مبذول دارند. به طور قطع همراهی دوستان هم کمکی جدی به شهرداری خواهد بود و هم امکان ارتقای سرانه های خدماتی نظیر پارکینگ را دوچندان خواهد کرد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۵/۱۶
فقط اقایان شورا مگه الان کمبود مغازه تو مهاباد احساس میشه ولا به خدا الان بالای 1200 اکثرا بازار هم ندارن0 مغازه تو تا

نظر خود را براي ما ارسال كنيد