تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ مرداد ساعت ۲۲:۲۳ بازدید: 556      نظرات: 5      کد مطلب: 9936

جوابیه روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان در خصوص وضعیت ارتوپدی بیمارستان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، در پی انتشار یادداشتی انتقادی در خصوص وضعیت ارتوپدی بیمارستان مهاباد روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد با ارسال جوابیه به این مطلب واکنش نشان داد.
متن این جوابیه به شرح ذیل است :  
مدیر مسئول محترم خبرگزاری هاژه:
با سلام و خداقوت در پاسخ به انتشار متنی که توسط آن خبرگزاری محترم با عنوان  "وضعیت ارتوپدی روزهای جمعه در بیمارستان مهاباد" درج گردیده به جهت تنویر افکار عمومی و با استناد به ماده 23 قانون مطبوعات جمهوری اسلامی ایران خواهشمند است  جهت دفاع از حقوق و زحمات بی شائبه و شبانه روزی کلیه پرسنل مجموعه درمان متن زیر را که جوابیه روابط عمومی این شبکه می باشد جهت استحضار بینندگان و خوانندگان در سایت درج نمایید. 
در روزهای تعطیل و جمعه کلیه متخصصین از جمله ارتوپدی دارای برنامه آنکالی بوده و در موارد اورژانسی بر بالین مریض حاضر و اطاق عمل مربوطه نیز فعال است. این به خاطر انجام اشعه گذاری و عاری از میکروب کردن اطاق های عمل بوده فقط یک یا دو اطاق عمل جهت عمل های جراحی اورژانسی در روز های تعطیل و جمعه فعال می باشد. 
با توجه به حضور متخصص طب اورژانس در بخش اورژانس مهاباد کلیه اقدامات اولیه و بستری بیماران انجام می گیرد ضمنا براساس تبصره های 1.1 و 1.2 ماده 5 تعهدات مراکز درمانی ارائه خدمات پرسنل زحمت کش در بیمارستان 24 ساعته انجام می شود.  طبق ماده 13 دستور العمل مراقبتهای مدیریت شده معاونت درمان وزارت بهداشت در موراد غیر اورژانس(بر اساس نظر متخصص طب اورژانس) 24 ساعت جهت ویزیت اولیه زمان در نظر گرفته شده است. آمار انجام اعمال ارتوپدی در بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد در چهار ماهه اول سالجاری گواه فعالیت مستمر این تخصص باشد که به تعداد بیش از ۷۰۰ عمل می باشد. 
شایان ذکر است در بیمارستان های آموزشی که رزیدنت جراحی ارتوپدی فعالیت دارند در ساعات عصر و شب و در روزهای تعطیل نیز می توانند اعمال غیر اورژانسی انجام دهند اما بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد جزو بیمارستانهای غیر آموزشی محسوب می شود و بر اساس دستور العمل اشاره شده تابع قوانین اعمال اورژانسی در ایام تعطیل می باشد. 
به دوستان فعال در عرصه رسانه پیشنهاد می گردد مطالب درج شده بر اساس اصول علمی پزشکی اشاره شود در غیر این صورت در وهله اول ظلم به خدمات درمانی و در نهایت ظلم به بیش از 600 نفر پرسنلی است که شبانه روز و در ایام تعطیل و غیر تعطیل مشغول انجام وظیفه هستند.   
در پایان به همشهریان محترم اطمینان می دهیم که ما منکر کمبودها و مشکلات نیستیم و همواره سعی و تلاش ما این است که نسبت به ارتقای سطح خدمات بیمارستان اقدام نمائیم که همچنان که شاهد هستید کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی  و مرکز ثبت و تشخیص بیمارستان و اورژانس در دو فاز  درمانگاه عمومی و اورژانس  در آینده نزدیک راه اندازی، بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی بزودی عملیات احداث آن آغاز شده و ساختمان مجتمع آموزش عالی سلامت تحویل این شبکه می شود، مراکز خدمات جامع سلامت فرهنگیان و خلیفان، پایگاه سلامت کشاورز و فرهنگیان بزودی راه اندازی می شود ،و مرکز خدمات جامع سلامت محسن شافعی در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.  درمانگاه تخصصی در دو شیفت صبح و عصر با بیش از 30 نفر متخصص در رشته های مختلف خدمات ارائه می نماید و ... که همگی در راستای ارائه خدمات بهتر و بهینه تر به بیماران عزیز است. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

بارین ۱۳۹۷/۵/۱۸
کسی منکر خدمات پرسنل بیمارستان مهاباد نیست و همه واقفند که خدمت در بیمارستان از مشاغل سخت به حساب میاد اما مسئولین بیمارستان بدانند که عملکردشان زیر ذره بین فضای مجازی و خبرگزاری هاست.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

بارین ۱۳۹۷/۵/۱۸
MaSoOoOoOoOd:
کسی منکر خدمات پرسنل بیمارستان مهاباد نیست و همه واقفند که خدمت در بیمارستان از مشاغل سخت به حساب میاد اما مسئولین بیمارستان بدانند که عملکردشان زیر ذره بین فضای مجازی و خبرگزاری هاست.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

دیلان ۱۳۹۷/۵/۱۷
بە عنوان عضوی از خانواده ی کودکی که روز جمعه دچار شکستگی از ناحیه دست شد شهادت میدهم که صبح روز شنبه پس از مراجعت مجدد به بیمارستان ٬ گفتند ارتوپدی نداریم و به مطب خصوصی مراجعه کنید.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

صلاح الدین ابراهیمی ۱۳۹۷/۵/۱۷
سلام پس این بیمارستان 370 تختی شد... کی خدا
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

بیمار نیازمند ۱۳۹۷/۵/۱۵
سلام. بله شما درست می فرمایید... در ضمن، لطفا برای ما توضیح دهید که کار شکسته بندی که در مطب های خصوصی انجام می گیرد چرا باید هزینه آن چند صد هزار تومان باشد؟ هزینه گچ فایبرگلاس،باند زیر گچ و دستکش جراحی به 20 هزار تومان نمی رسد پس دلیل گرفتن این هزینه های هنگفت از بیمارها ی نیازمند چیست؟اگر این پول هم پرداخت نشود بیمار باید عذاب بکشد.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد