تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۱ مرداد ساعت ۱۰:۳۶ بازدید: 1217      نظرات: 0      کد مطلب: 9908
نایب رییس شورای شهر

بزودی سرانه فضای سبز مهاباد از حد استاندارد کشوری بالاتر می رود


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، نایب رئیس شورای شهر مهاباد برنامه های دوره پنجم شورای شهر برای ارتقاء و توسعه  فضای سبز در سطح شهر را تشریح کرد.

سید عباس حسینی در گفتگو با خبرنگار هاژه در این خصوص اظهار کرد: حد استاندارد سرانه فضای سبز در کشورهای اروپایی و آمریکایی به ازای هر نفر 18 متر مربع است و این میزان در ایران 12 متر مربع می باشد.

وی گفت: در حال حاضر حدود 138 هکتار فضای سبز در سطح شهر مهاباد وجود دارد، به عبارتی دیگر به ازای هر نفر حدود 8 متر و 16 سانتیمتر مربع فضای سبز در سطح شهر موجود است.
 
نایب رئیس شورای شهر مهاباد تصریح کرد: در دوره پنجم شورا با توجه به کمبود اعتبارات، طی نشست هایی که با سازمان منابع طبیعی برگزار گردید، تصمیم بر این گرفته شد که زمین هایی از طرف منابع طبیعی به شهرداری واگذار گردد (44 هکتار از فضای سبز و جنگل کاری پشت قلا (داشا مجید) و طرح های تفریحی و گردشگری، 80 هکتار از تپه خزایی برای تبدیل به جنگل کاری، 44 هکتار از زمین های خره سونجوان در انتهای اوزندره و 120 هکتار در روستای قزلقوپی جهت نهال‌کاری با بهره برداری مشترک منابع طبیعی و شهرداری.

سید عباس حسینی افزود: قرارداد اولیه این طرح ها زیر نظر کارشناسان منابع طبیعی استانی و رئیس منابع طبیعی مهاباد به امضا رسیده و امیدواریم با اضافه شدن این فضاها، سطح فضای سبز شهر به بالای 250 هکتار با سرانه بالای 14 متر به ازای هر نفر برسد.

وی ادامه داد: همچنین دو قطعه 5 هزار متری فضای سبز با کاربری پارک در زمین های جانبازان و موکریان تا دو ماه آینده به بهره برداری خواهند رسید.

نایب رئیس شورای شهر مهاباد اضافه کرد: پارک چند پیشگان (بانوان) با چشم انداز بکر و زیبا واقع در محمودکان که در شورای دوره چهارم به تصویب رسیده در حال حاضر در مرحله پیمانکاری قرار دارد و در آینده احداث خواهد شد.

سید عباس حسینی در خصوص قطره ای کردن آبیاری فضای سبز و پارک های سطح شهر نیز گفت: در راستای صرفه جویی و کاهش پرت آب از ورودی های شهر، بلوارها و میادین شروع به اجرای این طرح نموده ایم که در آینده این سیستم به تمامی پارک ها و فضاهای سبز سطح شهر توسعه پیدا خواهد کرد.

وی همچنین در خصوص وضعیت نابسمان امکانات و تجهیزات بهداشتی و تفریحی، نورپردازی و... پارک های سطح شهر خصوصاً باغ میکاییل گفت: از نزدیک در جریان کمبود ها هستیم و با توجه به کمبود اعتبارات، امسال تنها سرویس های بهداشتی تمام پارک های سطح شهر بهسازی و تجهیز خواهد شد و در آینده نیز در راستای کاهش دیگر مشکلات پارک ها اقدام خواهیم کرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد