تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۰ مرداد ساعت ۱۲:۴۹ بازدید: 837      نظرات: 1      کد مطلب: 9901
سخنگوی شورای شهر

شهردار در پرونده های تعریض شخصا وارد عمل شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه سخنگوی شورای شهر مهاباد با انتقاد از عدم وحدت رویه در خصوص پرداخت خسارت به پرونده های تعریض، خواستار اقدام عمل مستقیم شهردار مهاباد در این خصوص شد.

ابراهیم کریمی در جلسه علنی شورای شهر اظهار کرد:  متاسفانه در خصوص پرونده تعریض زمینهای واقع در طرح برخورد چندگانه و تناقض صورت می گیرد و علی رغم ابلاغ به واحد املاک وحدت رویه وجود ندارد.

وی افزود: در پرونده تعریض در برخی مناطق برای برخی ها ارزش گذاری ملک از دفترچه و برای برخی دیگر با قیمت روز و کارشناسی صورت می گیرد.

کریمی تصریح کرد: در سال 97 هیچ مبلغی برای خریداری نقدی املاک پیش بینی نشده است و شهردار مهاباد و واحد املاک باید به این مساله توجه داشته باشند که برخی افراد زمینهای خود را با اطلاع از اینکه تعریض در آنها صورت می گیرد جهت خرید به شهرداری معرفی می کنند درحالیکه جزو اولویتهای شهرداری نیست.

سخنگوی شورای شهر تاکید کرد: املاکی که تعریض می شوند حتما باید به ماده 45 ارجاع داده شوند و اصلاح سند شوند. متأسفانه برخی افراد در مقابل هزینه های شهرداری املاکی را به شهرداری واگذار می کنند که در ساخت آن از مصالح بسیار بی کیفیت استفاده می شود.

مصطفی احمدزاده عضو دیگر شورا نیز اظهار کرد: متاسفانه تاکنون مشخص نشده که برای تعریض چهار راه تپه قاضی شهرداری باید حدودا چه مبلغی را هزینه کند و در حالت بنده مخالف هرگونه تعریض با وضعیت فعلی و عدم برآوردهای مالی هستم.

کاوه خضری اقدم عضو دیگر شورای شهر نیز با انتقاد از عدم دفاع از حقوق مالکانه شهرداری در تعریض ها اظهار کرد: متآسفانه برخی ها با ایجاد موانع مساحت تعریض شده را که بابت آن هزینه های هنگفتی از شهرداری دریافت کرده اند به حیاط خلوت خود و یا پارکینگ تبدیل کرده اند.

وی با اشاره به برخی املاک سطح شهر اظهار کرد: بسیاری از شهروندان از ایجاد مانع توسط برخی مالکان انتقاد کرده اند و باید این موانع برچیده شود.

شهردار مهاباد نیز در پاسخ به انتقادها اظهار کرد: ایجاد موانع در املاک تعریض شده پیش از اینکه موضوعی حقوقی باشد فرهنگی است. برای اجرای برخی برنامه ها فرصت زمانی لازم است.

کامران علیزاده آذر افزود: متاسفانه در برخی موارد که شهرداری برای اجرای قانون وارد عمل می شود افراد با انحراف مسائل و سو استفاده اقدام شهرداری را به فشار ناعادلانه تفسیر می کنند و در صورت عدم اقدام نیز شهرداری به ضعف و کم کاری متهم می شود.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هيوا ۱۳۹۷/۵/۱۲
بإسلام خدمت همشهريان عزيزواقعاشهردارمهابادراميتوان دردفترش ديدتابتواندمشكلات رابرسي كندحيف ازاينهمه هزينه براي دفتربي مسول

نظر خود را براي ما ارسال كنيد