تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۰ مرداد ساعت ۱۱:۴۹ بازدید: 1361      نظرات: 0      کد مطلب: 9899

حل مشکلات تاکسی های روستایی و تلفنی در مهاباد یکبار برای همیشه


سخنگوی شورای شهر مهاباد در جلسه علنی از جزئیات مصوبات جلسه بررسی مشکلات تاکسی های تلفنی سطح شهر و ممنوعیت تردد تاکسی های روستایی برای حل همیشگی مشکلات پرده برداشت.

ابراهیم کریمی اظهار کرد: تردد تاکسی های روستایی و ارائه خدمات توسط تاکسی های تلفنی شهری و گردشی در چهارچوب ضوابط از اصلی ترین مشکلاتی است سازمان حمل و نقل لا آنها روبروست.

وی افزود: نامه ابلاغ شده از سوی مدیرکل حمل و نقل و ترافیک منوط به مصوبه و اقدام شهرداری است که در 8 مصوبه الزام آور مشکلات تاکسی های تلفنی، گردشی، روستایی با تعیین زمان بصورت پله ای حل خواهد شد. موضوع تردد تاکسی های روستایی علی رغم ممنوعیت تردد، خرید و فروش کدهای تاکسی تلفنی، تعطیلی دفاتر آژانس ها علی رغم دریافت کمیسیون، تردد گردشی تاکسی های تلفنی، بازگشت به مکان اصلی دفاتر آژانس ها، ساماندهی ایستگاههای جدید با توجه به توسعه شهر و... از مواردی است که برای حل آنها تصمیمات مصوب شده است که بصورت موردی به شرح زیر می باشد.

1.      برابر مهلت 6 ماهه تهیه طرح اجرایی توسط سازمان حمل و نقل مبنی بر بازگشت تاکسی های تلفنی به دفاتر بصورت پلکانی تهیه و اجرایی گردد.

2.      پرونده و مکان اصلی مبدا کلیه دفاتر آژانس ها بررسی و برابر محل واگذاری نامه ای ابلاغ شود که در مکان اصلی فعالیت کنند و یا در با بررسی در مناطق جدید با توجه به تعدد آژانس در یک منطقه و نبود آن در منطقه ای دیگر دفاتر آنها در منطقه جدید احداث شود.

3.      خرید و فروش کد تاکسی تلفنی برابر مکاتبات استانداری غیر قانونی بوده و مصوب گردید در مدت 1 ماه رانندگان فاقد صلاحیت به سازمان مراجعه و نسبت به صدور گواهی صلاحیت برابر مقررات اقدام کنند.

4.      سازمان به تاکسی های روستایی واقع در حریم برابر قانون برخورد نماید.

5.      تاکسی های روستایی خارج از حریم برابر قانون تحویل راهداری و حمل و نقل جاده ای گردند و در صورت امتناع بدلیل ایجاد بی نظمی و اختلال در سیستم حمل و نقل و عدم تمکین به قانون نسبت به صاحب آژانس و راننده خاطی در مراجع قضایی تشکیل پرونده صورت گیرد.

 

یکی از رانندگان تاکسی های تلفنی به نمایندگی از سایر رانندگان با انتقاد از عدم وحدت رویه و برخورد با تاکسی های تلفنی و گردشی توسط بازرسان اظهار کرد: تبعیض ها و روابط باید در بازرسی ها کنار گذاشته شود و برخورد برای همه یکسان باشد و همچانکه برای تاکسی های تلفنی قانون ممنوعیت تردد گردشی مصوب شده قانونی مبنی بر ممنوعیت دربستی برای تاکسی های گردشی نیز مصوب شود.

شهردار مهاباد در ادامه اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در اجرای قانون وجود دارد عدم آمادگی افراد برای اجرای قانون است و بسیاری از شهروندان علی رغم اطلاع از قانون با اتکا به مشکلات معیشتی و... انتظار دارند مسئولان قانون را برای آنها دور بزنند و این امر امکان پذیر نیست.

علیزاده آذر افزود: مصوبات این جلسه بطور کاملا جدی اجرایی می شود و حتی از بازرسین بی طرف نیز برای برخورد قاطع با قانون گریزان استفاده می شود.

در شهر مهاباد 1 هزار و 875 تاکسی بصورت گردشی و تلفنی مشغول به فعالیتند و در چند ماه گذشته بارها نسبت به فعالیت تاکسی های روستایی اعتراض کرده و مسئولان نیز ممنوعیت تردد تاکسی های روستایی را اعلام کرده اند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد