تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۶ مرداد ساعت ۱۲:۴۹ بازدید: 1753      نظرات: 0      کد مطلب: 9885

جلسه امنیت اجتماعی مهاباد با محوریت طلاق برگزار گردید


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز شنبە ٦ مردادماە جلسە کمیسیون ارتقاء امنیت اجتماعی با حضور مسئولین و سازمان های مردم نهاد در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار گردید.
در ابتدای جلسە صنعتی مسئول امور اجتماعی فرمانداری دستور جلسه حاضر را قرائت کرد.
برخی از دانشجویان دانشگاه پیام نور به ارائه گزارشی که در خصوص کودکان کار پیمایشی انجام داده بودند، پرداختند.
رئیس بهزیستی مهاباد اظهار کرد: اکثر کودکان کار در مهاباد از طرف والدین به این امر هدایت می شوند و از دید بسیاری از مردم کار کردن کودکان کار ناشایستی نیست.
فرماندار مهاباد در این ارتباط گفت: احتمال انواع سوء استفاده جنسی، روانی، جسمی و... از کودکان کار وجود دارد بر این اساس ادارات مرتبط از جمله کمیته امداد، بهزیستی و شهرداری با حساسیت با این امر برخورد کنند.

روحانیون متخلف در امر طلاق غیر قانونی به دادگاه معرفی می‌شوند

احمدزاده، مدیر مرکز خدمات مشاوره ای برهان در خصوص روند رو به افزایش طلاق های شرعی در مهاباد اظهار کرد: در شهرستان های سنی نشین طلاق شرعی زوجین قبل از انجام مشاوره توسط برخی روحانیون صورت می گیرد و همین امر باعث عدم موفقیت مراکز مشاوره در منصرف نمودن زوجین از طلاق شده است(در این موارد ترتیب انجام قانونی امر طلاق رعایت نمی شود).
حاج آقا پوراحمد، رئیس دفتر بزرگ اسلامی در خصوص انجام طلاق های شرعی توسط عده ای محدود از روحانیون مهاباد گفت: با انجام طلاق های شرعی دادگاه با عمل انجام شده مواجه می گردد، بر این اساس طلاق شرعی قبل از طلاق قانونی خلاف قانون و روحانی متخلف به دادگاه ویژه روحانیت معرفی و این اقدام ۶ الی ۱٨ ماه حبس در پی دارد.
رئیس بهزیستی مهاباد در این ارتباط اظهار کرد: تنها ۶ الی ۷ نفر از روحانیون در مهاباد اقدام به طلاق شرعی قبل از طلاق قانونی می کنند که با رایزنی با این روحانیون می توان این اقدام را محدود کرد.
شایان ذکر است در این جلسه اخرین وضعیت "ساماندهی سگ های بلاصاحب و وجود متکدیان در سطح شهر " از موارد مورد بحث بود که در خصوص سگ های بلاصاحب تصمیم بر این گرفته شد که با همکاری منابع طبیعی هر چه سریعتری زمینی در حاشیه شهر، در اختیار شهرداری قرار گیرد و شهرداری نسبت به تجهیز و آماده سازی این مکان اقدام نمائید.
دکتر شجاعی معاونت استاندار و فرماندار ویژه مهاباد گفت: امنیت روانی و اجتماعی جامعه بسیار اساسی است و باید تمام شهروندان از حقوق شهروندی و امنیت، آسایش و راحتی برخوردار باشند.
در پایان این نشست نیز طی ابلاغیەای یوسف شریفی نماینده سازمان های مردم نهاد مهاباد و رییس هئیت‌مدیره انجمن اجتماعی زاگرس به عنوان مشاور فرماندار در امور اجتماعی و تشکل ها انتخاب شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد