تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير ساعت ۹:۴۳ بازدید: 1527      نظرات: 0      کد مطلب: 9832

گرم کردن غذا روستای آشی گلان بوکان را به جهنم تبدیل کرد


 به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: روز گذشته باغات و مراتع بسیاری در روستای آشی گلان طعمه حریق شد.

طاهر فیضه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با توجه به حساسیت موضوع و حجم بالای آتش بلافاصله دو تیم از آتش نشانان ایستگاه های ۲ و ۴ سازمان به محل اعزام شدند.

وی افزود: به گفته شاهدان در محل ، این حادثه بعلت روشن کردن آتش جهت گرم کردن غذا توسط یک خانواده در کنار مزارع و مراتع رخ داده که با توجه به وزش باد و پرت شدن آتش، ناگهان کل محدوده طعمه حریق شد. خشک بودن پوشش گیاهی و همچنین وزش نسبی باد باعث گسترش سریع آتش و نفوذ آن به باغات مجاور خود نیز شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان اظهار کرد: آتش با تلاش بیش از ۷ آتش نشان و کمک تنی چند از نیروهای مردمی در عملیاتی ۵ ساعته مهار گشت اما متاسفانه بیش از ۴۰۰ اصله درخت بادام، گردو و... از باغات میوه و بیش از ۸ هکتار از مراتع روستای آشی گولان در آن سوخته و از بین رفت.

علیرغم هشدار های بسیار و ترویج فرهنگ ایمنی در طبیعت ، متاسفانه گاها شاهد حوادثی ازین دست هستیم که خسارات زیادی را به پوشش های گیاهی، باغات میوه ،مزارع وارد کرده و همچنین سوختن و از بین رفتن صدها گونه جانوری در آتش را در بر خواهد داشت.

روستای آشی گولان در ۲۶ کیلومتری غرب بوکان در جاده بوکان مهاباد بعد از روستای شرفکند قرار گرفته است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد