تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۸ تير ساعت ۱۷:۴۱ بازدید: 644      نظرات: 0      کد مطلب: 9825
چراغ سبز فرماندار به رسانه‌ها

ضرورت مبارزه با زمین خواران در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرماندار مهاباد در جلسه علنی شورای اداری خواستار مبارزه جدی ادارات و اصحاب رسانه با پدیده زمین خواری در مهاباد شد.
 
ایرج شجاعی اظهار کرد: برخی زمین خواران با سو استفاده از مردم مشغول به تاراج بردن زمین‌های شهری و بیت المال هستند و رسانه ها باید نقش فعالی برای ناکامی و شکست اهداف آنها داشته باشند.
وی افزود: بارها اعلام شده که ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه ها و سد مهاباد ممنوع است اما عده ای با فشار و زور و ترفندهای جدید می خواهند قانون را با استفاده از مظلوم نمایی و زیر شعار حقوق شهروندی دور بزنند و چه بسا برخی روسا و حتی رسانه ها را دچار اشتباه و گمراهی کنند.
فرماندار مهاباد با اعلام ایجاد تحول در راه‌های روستایی اظهار کرد: امسال 3 میلیارد و 300 میلیون تومان برای طرح های راه روستایی و همچنین روکش جاده روستای حمزه آباد تخصیص داده شده است.
وی تصریح کرد: بدلیل صعب العبور بودن مسیر ارتباطی روستاها در شهرستان مهاباد هزینه ساخت و آسفالت هر کیلومتر راه روستایی به 300 میلیون تومان می رسد که در مقایسه با شهرستان‌های همجوار 3 برابر بیشتر است.
شجاعی با بیان اینکه مازاد اعتبارات شهرستان همواره به بخش راه تزریق می شود گفت: طبق پیگیری ها و مذاکراتی که با مسئولان استانی صورت گرفته مصوب شده هر سال 2 میلیارد تومان بیشتر از سهم بودجه راه برای شهرستان مهاباد تخصیص داده شود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد با اشاره به مشکلات کم آبی در سطح روستاهای استان آذربایجان غربی و شهرستان مهاباد اظهار کرد: آب شرب 143 روستای بخش مرکزی و خلیفان از محل آب سد مهاباد و تصفیه خانه تامین می گردد. امسال در هفته دولت نیز تصفیه خانه مدرن آب با اعتباری بالغ بر 78 میلیارد تومان برای جمعیت 270 هزار نفر افتتاح و به بهره برداری می رسد و بدین ترتیب تا سال 1420 هیچ نوع نگرانی از لحاظ تامین آب شرب برای شهر و روستا نخواهیم داشت.
وی خاطر نشان کرد: این تصفیه خانه مدرن زردی و کدری آب را رفع کرده و استاندارد آنرا بالاتر خواهد برد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد