تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۴ تير ساعت ۹:۴۵ بازدید: 892      نظرات: 0      کد مطلب: 9798

افتتاح نمایشگاه عکس بانوان کورد در بوکان


نمایشگاه گروهی عکس بانوان عکاس کورد با حضور جمعی از هنرمندان و علاقمندان به هنر عکاسی در گالری سیمرغ بوکان افتتاح شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان در آیین افتتاحیه این نمایشگاه به خبرنگار هاژه گفت: این دومین نمایشگاه گروهی عکس بانوان کورد است که اولین بار در سنندج و این بار در گالری سیمرغ این شهرستان برپا شده است.

منصور احمدی بیان کرد: در این نمایشگاه ۳۹ اثر از ۲۵ عکاس زن از استان های آذربایجان غربی، کوردستان و کرمانشاه با موضوع زن در معرض دید همگان قرار گرفته است.

احمدی خاطرنشان کرد: آثار این نمایشگاه از امروز تا ۲۹ تیرماه پذیرای بازدید علاقمندان است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امروزه بر خلاف گذشته هنر عکاسی شکل ساده تری به خود گرفته که این امر مرهون پیشرفت دوربین های عکاسی است اما باید دانست که به همان نسبت مقوله هنری عکاسی بسیار حساس تر و پیچیده تر شده و آن هم اینکه عکاسی که آمیخته ای از صنعت و هنر است بایستی بیشتر به مقولات هنری توجه نماید.

احمدی افزود: در عکاسی چون هنر، هنر دیداری است چیزهای نامتعارف بیش از امور متعارف جلب نظر می نمایند از این رو بحث ابژه ذهنی بیش از سوژه عینی در بسیاری از مواقع مطرح است و اینجاست که عکاس به مرزهایی فراتر از امور عادی گام می نهد و چنین می شود که خلاقیت شکل می گیرد.

وی گفت: در بسیاری از تعاریف آمده اگر هنر انعکاس روح و روان آدمی باشد هرگاه زبان ناتوان از بیان احساس شود به ناگاه هنر قدم پیش می گذارد و شروع به نوآوری می نماید.

وی تصریح کرد: متاسفانه زن در دنیای سرمایه‌داری بیشتر به کالایی لوکس، معرفی و وسیله ای برای لذت طلبی تبدیل شده و از این رو از رسالت همیشگی و اصلی خود که زندگی بخشی و آفرینندگی است بازمانده که برپایی نمایشگاهی با عنوان نمایشگاه عکس بانوان کورد قطعا کاری بس مهم و جالب و با اهمیت خواهد بود.

احمدی عنوان کرد: نمایشگاه عکس بانوان کورد نشان از تقابل آن با نمایشگاه عکاسان مرد ندارد بلکه نشان از نگاه ویژه و خاص یک بانوی کورد به موضوعات روز، جهان بینی، نوع اندیشیدن و تجربیات گرانبهاش از زندگی روزانه است.

وی تاکید کرد: نمایشگاه عکاسی بانوان کورد برآیندی از میراث فرهنگی مشترک در جامعه ای با اندیشه و پیشینه ذهنی خاص و منحصر به فرد است و نشانگر نگرش زن هنرمند کورد به مسائل اجتماعی و چالش های موجود در آن است.

کیوان یاری/ خبرنگار

عکس: عادل کریمی ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد