تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير ساعت ۱۹:۵۰ بازدید: 845      نظرات: 0      کد مطلب: 9780

پیگیری جدی مطالبات از ادارات و اشخاص در دستور کار شهرداری مهاباد قرار دارد


به گزارش پیگاه خبری – تحلیلی هاژه، شهردار مهاباد در جلسه علنی شورای شهر مهاباد از پیگیری جدی مطالبات شهرداری از ادارات و اشخاص شهر خبر داد.

کامران علیزاده آذر اظهار کرد: بیش از 20 میلیارد تومان طلب شهرداری از ادارت شهرستان تاکنون وصول نشده است و شهرداری بصورت جدی آنرا پیگیری می کند.

وی افزود: در چند روز گذشته نزدیک به 1 میلیارد و 700 میلیون تومان از بدهی های اداره هواشناسی شهرستان به شهرداری با حضور مدیرکل این اداره به اسناد خزانه تبدیل شده است و طی جلساتی که برگزار شده مقرر شده کلیه بدهی های ادارت به این سازمان طی 2 ماه وصول و به اسناد خزانه تبدیل شوند.

شهردار مهاباد تصریح کرد: برای پیگیری وصول مطالبات شخصی نیز هر هفته 1 تا 3 بار جلسه تشکیل داده می شود و اشخاصی که اقدام پرداخت بدهی های خود به شهرداری نمی کنند برابر ضوابط برخورد می شود.

وی در واکنش به انتقادها مبنی بر جدول گذاری جلوی در برخی مغازه ها و ساختمان ها اظهار کرد: شهرداری ها برابر ضوابط و طبق ماده 77 می توانند املاک شخصی را ضبط نمایند و این اقدام برای بدهکارانی صورت گرفته که 3 بار اخطار دریافت کرده اند و مبلغ بدهی های آنها بالا بوده است.

علیزاده آذر در ادامه به تعریض خیابان فرعی جنب پل تپه قاضی اشاره کرد و گفت: تاکنون 5 پلاک خریداری شده ولی هیچکدام تخریب نشده است.

حامد حیدری شورای شهر مهاباد نیز در ادامه اظهار کرد: متاسفانه برخی ها هم دو دوره قبل و هم در دوره فعلی شورا با استفاده از نفوذی که دارند مانع تخریب این املاک می شوند.

مصطفی احمدزاده عضو دیگر شورا نیز با انتقاد به بکاربردن اسامی از سوی رئیس شورای شهر اظهار کرد: به نظر بنده بکار بردن اسامی برخی از افراد مالک در این پرونده عمدی و بدلیل درخواستی است که یکی از مالکین مبنی بر پیش شرط اصلاح شبکه فاضلاب کوچه قبل از تخریب ملک برای جلوگیری از ایجاد مشکل برای همسایگان داشته که خواسته ای غیر منطقی نیست.

وی افزود: تعریض هر خیابان مستلزم صرف هزینه است و با توجه به کسری بودجه برای پرداخت حقوق و رکود درآمد شهرداری، صرف هزینه برای پروژه ای که بار ترافیکی چندانی بر روی آن احساس نمی شود لازم و ضروری به نظر نمی رسد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد