تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير ساعت ۱۰:۱۳ بازدید: 411      نظرات: 1      کد مطلب: 9772

جلسه علنی شورای شهر مهاباد با محوریت شفافیت و مشارکت نخبگان برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، جلسه علنی شورای مهاباد برای پاسخگویی به سوالات شهروندان و بیان دیدگاه اعضای شورای شهر مهاباد در زمینه های مشارکت مردم و نخبگان برگزار شد.

حامد حیدری رئیس شورای شهر مهاباد با بیان اینکه هر یک از اعضای شورای شهر نماینده افکار و طیفی از نخبگان و شهروندان هستند اظهار کرد: اگرچه افکار اعضای شورای شهر می تواند متفاوت باشد اما تصمیمات گرفته شده در شورای شهر مهاباد بر پایه خرد جمعی و تصمیم جمعی شورا برای کلیه شهروندان شهر بوده است.

وی در رابطه با برنامه ریزی و آغاز برنامه های عمرانی در شهرستان اظهار کرد: تا زمانیکه بودجه مناسب در اختیار شهرداری و شورا قرار نگیرد نمی توان برنامه ریزی انجام داد و در حال حاضر تمامی اولویتهای شورای شهر و شهرداری پرداخت حقوق کارگران و پرسنل است.

حیدری تصریح کرد: نزدیک به 80 درصد درآمد شهرداری صرف پرداخت حقوق می‌شود و ماهیانه شهرداری مهاباد باید هزینه 700 میلیون تومانی بیمه و دارایی را پرداخت نماید. این درحالی است که درآمد شهرداری بشدت پایین بوده و امکان پرداخت حقوق کامل و اجرای برنامه های عمرانی وجود ندارد.

وی افزود: تنها راهکار مجموعه شورا و شهرداری برای این بحران عدم پرداخت اضافه کاری ها بوده یعنی میزان آن محاسبه شده اما پرداخت آن به بعد از خروج از بحران موکول می شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تلاشهای بی وقفه که صورت گرفته خروج از بحران در مراحل پایانی قرار گرفته و مشکلات شهرداری حل خواهد شد.

مصطفی احمدزاده رئیس کمیسیون فرهنگی شورا نیز در این جلسه با انتقاد از عدم سازوکار مناسب برای مشارکت نخبگان و شهروندان علاقمند برای مشارکت اظهار کرد: قطعا انتقاداتی بر عملکرد شورای شهر وارد است.

وی افزود: متاسفانه وجود بحران در شهرداری شورای شهر را در بن بست فکری قرار داده به نحوی که عملا قدرت برنامه ریزی و تلاش برای عملی کردن طرح های سودمند و حتی طرحهای خروج از بحران نیز در حاشیه قرار می گیرند.

احمدزاده تصریح کرد: در این شرایط بحران شاید بهترین راه حل دعوت جدی از نخبگان شهر برای مشارکت و ارائه طرح های اجرایی باشد به گونه ای که نخبگان طرح های اجرایی اقتصادی، زیست محیطی، عمرانی خود را به شورای شهر و شهرداری معرفی نمایند. شهرداری و شورا نیز متقابلا در بررسی های فنی و توجیهی قدم های اساسی بردارند.

سخنگوی شورای شهر مهاباد نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: مشاورین و نخبگان شهر در قالب کمیسیون ها می توانند ایفای نقش کنند و بصورت آزادانه می تواننند طرح های خود را ارائه دهند.

ابراهیم کریمی افزود: بودجه شهرداری امسال 51 میلیارد تومان درنظر گرفته شده که به نظر شخص بنده احتمال محقق شدن آن با توجه به شرایط فعلی ضعیف است و شهرداری باید سعی کند این میزان تحقق یابد و هزینه های خود را منطبق با این بودجه صرف کند وگرنه دچار کسری بودجه و بدهکاری خواهد شد.

در ادامه جلسه منتقدان و شهروندان به ارائه نظرات خود پرداختند و سوالهای آنها توسط شورای شهر و شهرداری پاسخ داده شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ئاوات ۱۳۹۷/۴/۲۰
گزارشی کلی و محافظه كارانه است. آن همه جزئيات و كشمكش و صحنه گردانی چرا منعکس نشدە است؟

نظر خود را براي ما ارسال كنيد