تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۹ تير ساعت ۱۱:۴۹ بازدید: 1325      نظرات: 4      کد مطلب: 9764
یکی از اعضای تعاونی های سیدآباد

مسکن مهر زندگیم را بر باد داد/ مسئولین پیگیر مشکلات مردم نیستند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، درحالیکه مسئولان درصدد اتمام و بستن پرونده مسکن مهر در مهاباد هستند، برخی از اعضای تعاونی ها از مسئولان و هیئت مدیره تعاونی ها بشدت گلایه دارند.

اعضای یکی از تعاونی های مسکن مهر سیدآباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مسکن مهری که قرار بود برای اقشار آسیب پذیر دستی توانا باشد به بلای زندگی‌ام تبدیل شد و تیشه به ریشه بنیاد اقتصادی من زد و باعث شد تمام اندوخته‌ام را به باد دهم.

وی با انتقاد از عملکرد مسئولان در قبال مسکن مهر افزود: متاسفانه مسئولان ما را فراموش کرده اند و تنها در مراسمات به مساکن مهر سر می زنند و با اعلام آمار و ارقام رفع تکلیف می کنند در حالیکه مشکلات این مساکن دو چندان شده و هرچه می گذرد بر مشکلات آن افزوده می شود.

یکی دیگر از اعضا با اشاره به مشکلات مسکن مهر سیدآباد اظهار کرد: در ابتدا قرار بود با 30 میلیون تومان و در عرض 2 سال و یا کمی بیشتر صاحب خانه شویم ولی با گذشت چندین سال و بدقولی هیئت مدیره اکنون نه تنها باید جوابگوی بدقولی آنها باشیم بلکه هرچه داشته‌ایم را برای مسکن مهر فروخته‌ایم ولی هیئت مدیره با زیاده خواهی در تحویل مساکن مهر سنگ اندازی می کنند.

وی تصریح کرد: تا 3 سال قبل 32 میلیون تومان در شرایط سخت اقتصادی و بی اعتمادی واریز نموده ایم و قرار بود با تحویل واحدها قسط بندی های وام 30 میلیون تومانی شروع شود، اما بعد از واریزی ها قبل از تحویل واحدها قسط بندی های وام را شروع کرده اند و با گذشت نزدیک به 30 قسط پرداخت وام باز هم هیئت مدیره از تحویل واحد خودداری می کند و پرداخت نقدی 15 میلیون تومان دیگر را پیش شرط تحویل واحدها تعیین کرده است. این درحالیست که هزینه تمام شده این واحدها از قیمت واحدها پیشی گرفته و اگر نرخ تورم و دیر کرد تحویل نیز محاسبه شود می توان دریافت که مسکن مهر ضربه ای مهلک به اقتصاد اقشار آسیب پذیر بود که رویای خانه‌دار شدن را داشتند. در واقع مسکن مهر بازی دو سر باختی بود که با اعتماد به مسئولان شروع شد و اکنون در زمان تحویل نیز با کارشکنی هیئت مدیره صدای ما به مسئولان نمی رسد.

وی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه مسئولان بجای احقاق حقوق شهروندان بیشتر به امور دفتری و نامه نگاری مشغول هستند و پیگیری مشکلات مردم بصورت عام و مشکلات اعضای تعاونی ها را بصورت خاص فراموش کرده اند. بارها انتقادها و اعتراض خود را به مسئولان رسانده‌ایم اما راه به جایی نبرده ایم.

سوران کریمی رئیس مسکن و شهرسازی مهاباد در این رابطه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: هر یک از تعاونی های مسکن مهر در مهاباد مشکلات مخصوص به خود را دارند و گران شدن مصالح در سالهای گذشته و اکنون نیز افزایش دوباره قیمت مصالح و برخی اقلام همچون انشعابات برق و آب، آسانسور و... باعث بالا رفتن هزینه تمام شده واحدها شده از اصلی ترین و عمده ترین دلایل بروز این مشکلات بوده و همین امر موجب شده برخی تعاونی ها از اعضای خود درخواست هزینه کنند.

وی افزود: شیوه پرداخت هزینه های اولیه و وام  به تعاونی ها با توجه به پیشرفت فیزیکی پروژه بوده و این امر باعث شده در طول زمان افزایش قیمت مصالح بر هزینه تمام شده تاثیر بگذارد و هیئت مدیره نیز نتواند همه مصالح مورد نظر را یکجا تهیه کند، بلکه در طول زمان اقدام به تهیه این اقلام نماید.

کریمی افزایش هزینه های مسکن مهر بخصوص در سیدآباد را غیر معقول ندانست و گفت: اعضای معترض به هر تعاونی می توانند به قیمت تمام شده واحدهای تعاونی های دیگر مقایسه نمایند و اگر احساس کردند که با قیمت تمام شده واحدهایشان بسیار تفاوت دارد پیگیر آن شوند.

رئیس اداره مسکن و شهرسازی مهاباد در پایان اظهار کرد: اتاق داوری در اداره تعاون در شهرستان مرجع حل اختلاف اعضای تعاونی ها با هیئت مدیره است و چنانچه اعضای تعاونی با توضیحات هیئت مدیره قانع نشدند می توانند به این اداره مراجعه کنند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۴/۲۱
همه دست در دست هم داده اند تا پول مردم را چپاول کنند همه به همدیگر در دزدی اتفاق نظر کردند ریشه آن در اصل فساد اداری خصوصا مسکن و شهرسازی و بعد اداره تعاون می باشند انشالله خدا ضربه خود را به مال و خانواده ی اداره مسکن و شهرسازی اداره ی تعاون و سپس مدیرعامل های اختلاص گر و بی وجدا نصار کند تا درس عبرتی باشد و مال مظلوم راغارت نکنند بخدا بدون وام و فقط با پول واریز اعضا این آپارتمانها ی زجر آفرین تمام می شد اما بی وجدانی و بی رحمی و نبودن مدیریت و نظارت برحق موجب این امر شده است خواهشمندم پخش کنید تا آه و‌ناله بر حق ما لرزه بر وجود خاینین افکند
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۴/۲۱
آیا کسی میپرسد مدیر عاملهای مسکن مهر چگونه انتصاب شدند کسانیکه هیچ اطلاعی از اجرای ساختمان ندارند؟آیا هیچ مرجعی به هزینه کرد این تعاونیها رسیدگی کرده؟آیا مجری صاحب صلاحیت مدیریتی بر اجرا و هزینه ها کرده؟آیا هیچ شفافیتی در هزینه ها اعلام.شده؟متاسفانه به هیچ کسی پاسخگو نبودند و بارها درخواست قیمت کارشناسی کردیم و جوابی ندادند،اصلا کارشناسی معنایی ندارد دور همی تمام مدیر عاملها قیمت تعیین میکنند و اعتقادی به شفافیت و قیمت کارشناسی ندارند.
زمانیکه وام از ۲۵میلیون به ۴۰میلیون رسید می بایست از واریزی اعضا کاسته شود ولی متاسفانه هزینه های ناشی از ضعف مدیریت کفایت این مبالغ را نمیکند،البته مسکن و شهرسازی یکی از مسببان اصلی این مشکلات است که زمینی که مشکل معارض داشت را به این مردم داد تا هزینه ۲سال تعطیلی کارگاه نیز بدان افزوده شود آنهم در سالهایی که قیمتها جهش داشتند.
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

Salar ۱۳۹۷/۴/۲۰
ریدید بهتر اینه با این مدیریت و مدرکای جعلی برید فلافلی بزنید
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

ناصر زرینفر ۱۳۹۷/۴/۲۰
با این توصیف پیشنهاد میشود به جای واژه نامانوس مسکن مهر محلی ،به مسکن زهر محلی تغییر یابد.با تشکر

نظر خود را براي ما ارسال كنيد