تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۷ تير ساعت ۱۷:۴ بازدید: 1071      نظرات: 0      کد مطلب: 9747

نمایشگاە عکاسی گروهی مکریان در مهاباد با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد


بە گزارش پایگاە خبری هاژە روز یکشنبە 17 تیرماە 97 اختتامیە اولین کارگاە و نمایشگاە عکاسی گروهی مکریان در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد برگزار شد.
در این مراسم قادر مرادی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد ضمن تشکر از فعالان عرصه فرهنگ و هنر اظهار کرد: قدمت حوزه فرهنگی شهر مهاباد مرهون فعالیتهای فرهنگی، هنری و ادبی تلاشگرانی‌ست که دامنه خدامتشان روز به روز در حال افزایش است.
چیا حسنخالی از برگزارکنندگان مراسم اظهار کرد: برای برگزاری نمایشگاه یک هزار و 150 عکس به دبیرخانه ارسال شده بود کە در 3 مرحلە مورد ارزیابی و داوری قرار گرفتند کە در نهایت 53 اثر از 38 نفر به نمایشگاه راه یافتند.
مسئول انجمن سینمای جوان مهاباد در این مراسم لازمه کار هنری را اخلاق هنری دانست.
رحیم بایزیدی همچنین در مورد مشکلات عکاسی در مهاباد گفت: نبود نگارخانه عکاسی از مشکلات اساسی حوزه عکاسی در شهر مهاباد است و نگارخانه تالار وحدت شهرداری مهاباد به علت وسعت کم، توان پاسخگویی به نیاز هنرمندان و هنرجویان را ندارد.
ابراهیم سعیدی فیلمساز نام آشنای کورد گفت: آنچه در عکاسی حرف اول می زند، "نوع دید" است، عکسهای نمایشگاه که در دو بخش (دوربین _ موبایل) ارائە شدند، از این لحاظ چندان تفاوتی با هم نداشتند.
سعیدی در مورد عکس موبایل اظهار کرد: عکاسی با موبایل آزادتر، رهاتر و پویاتر است و این نقطه عطفی در استفاده از این وسیله می باشد.
در خاتمه مراسم از افراد برگزیده بخش داوران ژاله بهرامی (نفر اول)، کژال سید صالحی (دوم)، آرمان داودی (سوم)، افسانه آتش پیکر (چهارم) و افراد برگزیدە بخش مردمی عکس موبایل سانا سلطانی (اول) و نگار رستم‌زادە (دوم) و عکس دوربین بەناز ماملی (اول)، کامیار هنرمند و نوشین پازند (بصورت مشترک دوم)، پارسا گلابی و فرید الله‌ویسی (بصورت مشترک سوم) تقدیر شد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد