تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۱۶ تير ساعت ۱۳:۴۸ بازدید: 734      نظرات: 0      کد مطلب: 9743

نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی در فرمانداری مهاباد تشکیل گردید


بە گزارش پایگاە خبری هاژە روز شنبە مورخە 16 تیرماە سال جاری نشست مشورتی دهیاران با محوریت "روز دهیاران" و بررسی "مشکلات بخش مرکزی" در سالن جلسات فرمانداری مهاباد تشکیل گردید.
پاکزاد بخشدار مرکزی گفت: بە منظور ارج نهادن به افراد کم‌توان و معلول کلیه دهیاریها موظفند در بخش معماری ساختمان دهیاری و کلیه کارهای عمرانی سطح روستا تمهیداتی را در جهت تسهیل رفت و آمد آنان در نظر بگیرند.
نماینده دهیاران بخش مرکزی گفت: در 11 روستای این بخش 6 هزار و 530 متر طول جدول گذاری صورت گرفته است. 

سعدی کریمی در ادامه اظهار کرد: در این مدت که شاهد قطعی مکرر برق بوده ایم متاسفانه کشاورزان دچار خسارتهای زیانباری شده‌اند، اگر برق 2 ساعت قطع شود، آب کشاورزی 6 ساعت بلاتکلیف و قطع است و زمان زیادی لازم است تا وارد شبکە و کانالها و مخازن آبیاری شود.
در ادامه هم دهیاران به مشکلات روستاهای بخش مرکزی از قبیل قطع برق و عدم ارائه برنامه زمانبندی این قطعی از طرف اداره توزیع برق، خط ندادن تلفن همراه در مسیرهای منتهی به روستاها و حتی خود روستاها و نبود اینترنت، عدم پرداخت وام از طرف بانکها، بلاتکلیفی و عدم استفاده شرکتهای تعاون روستایی در بعضی از روستاها را عنوان کردند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد به مناسبت روز دهیاران گفت: دهیاران در دپارتمان تشکیلاتی وزارت کشور به عنوان آخرین رابط دولت و مردم هستند. 95 درصد دهیاران بخش مرکزی همان افراد دوره قبل هستند که به سبب اعتمادی که از طرف مردم و شوراها پیدا کردند، در جایگاه مسئولیت پذیری خود باقی ماندند.
شجاعی ادامه داد: کل اعتبارات اختصاص داده شده به مهاباد 59 میلیارد است کە در بخش عمران روستایی تمهیدات ویژە‌ای برای تخصیص بودجه اندیشه شده است.در بخش اشتغال روستایی وامهایی با پرداخت 6 _5 درصد در نظر گرفته شده است و روستاییان تا آخر تیرماه جاری فرصت دارند که برای طرحهای اشتغالی خود اقدام کنند. طرحهای زیر 250 میلیون تومان برای بررسی و ارزیابی اشتغال و اعطای وام در اختیار فرمانداری و ارزیابی طرحهای 1 میلیاردی و از این مقدار بە بالا در اختیار استان و کشور می‌باشد.

در خاتمە جلسه بە مناسبت روز دهیار از چند تن از دهیاران بخش مرکزی تقدیر شد.
لازم بە ذکر است که شهرستان مهاباد دارای دو بخش مرکزی و خلیفان می باشد که بخش مرکزی دارای 87 روستا بودە کە از این تعداد روستا 67 روستا دارای دهیاری و بخش خلیفان دارای 107 روستا بوده کە از این تعداد 53 روستا دارای دهیاری می باشند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد