تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۴ تير ساعت ۱۵:۴۲ بازدید: 2280      نظرات: 1      کد مطلب: 9734
واکنش دکتر مصطفی احمدزاده بە سخنان رئیس شورای شهر در خصوص پارک سید قطب

مصوبه است، نه تشویش افکار عمومی!


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه یک عضو شورای شهر مهاباد به سخنان رئیس شورای شهر مبنی بر تشویش افکار عمومی خواندن برخی انتقادها به پروژه تغییر کاربری ضلع شمالی پارک سید قطب واکنش نشان داد.
مصطفی احمدزاده در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مصاحبه رییس محترم شورای شهر را دال بر اینکه پروژه تعریض خیابان طالقانی غربی و احداث غرفه در ضلع جنوبی پارک سید قطب از دستور کار شورای اسلامی شهر و شهرداری مهاباد خارج شده است به فال نیک می گیرم و از تاکید ایشان بر این امر استقبال می کنم که حتی در صورت اجرایی شدن طرح مزبور ابتدا به نظرات کارشناسان و افکار عمومی مراجعه خواهد شد و در صورت عدم همراهی افکار عمومی طرح برای همیشه کنار گذاشته خواهد شد.
وی افزود: در حقیقت، اراده معطوف به جدی گرفتن افکار عمومی را باید تشویق و تعمیق کرد، حتی اگر چندان مسبوق به سابقه نباشد. به هر تقدیر این بعد از فرمایشات رییس محترم شورا شایان تقدیر است.
احمدزاده تصریح کرد: اما اگرچه علاقه ای به ورود به حواشی ندارم، با این وصف باید تاکید کنم که اشاره ایشان به بحث های انتقادی ۲۴ گذشته پیرامون طرح ایجاد غرفه در ضلع جنوبی پارک سید قطب را تحت عناوینی چون "تشویش افکار عمومی" و "عوامفریبی" نمی پسندم، حتی اگر به فرض محال کسی در این مورد چنین نیتی داشته باشد، بنده به عنوان عضو شورای شهر و نیز عضو عالی ترین نهاد شورایی کشور از چنین اتهامی مبرا هستم. واقعیت آن است که طرح ایجاد غرفه در پارک سید قطب مصوبه است، نه تشویش افکار عمومی. بند ۲ مصوبه فوق العاده شورای اسلامی شهر به تاریخ ۹۶/۱۲/۲. موضوع مصوبه: احداث ۷۲ غرفه در پارک سید قطب.
وی در پایان اضافه کرد: افکار عمومی به عنوان یکی از ارکان موثر جامعه می تواند همچون مورد اخیر با کسب اطلاعات از منبع "موثق" موجب نهادینه سازی مقوله پاسخگویی مسئولین شود و از این طریق چه بسا بازاندیشی در تصمیمات مدیریت شهری را رقم زند. جا دارد در این فرصت از مسئولیت شناسی فعالان و  علاقه مندان به مسائل اجتماعی و شهری تشکر ویژه داشته باشم. تحقق یک شهر انسانگرا بدون نقش آفرینی فعالین مدنی و اصحاب رسانه قابل تصور نیست. شایسته است شورای محترم اسلامی ارتباط عمیق تر با ساحت عمومی جامعه را بیش از پیش در دستور کار قرار دهد و فراتر از یک شعار جذاب کمر به جلب مشارکت عمومی داوطلبانه ببندد.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ح ۱۳۹۷/۴/۱۴
شهرداری بادادن مجوز ساخت وسازساختمانهای 4طبقه
وآپارتمان درکوچه ها وبن ست های کم عرض به ملکین
بدونن عقب نشیی وباایجاد بالگن به حریم کوچه تجاوز نموده وکوچه رابه نبش قبرتبدیل نموده اند حالا نوبت پارکهاشده حااجا

نظر خود را براي ما ارسال كنيد