تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۲ تير ساعت ۱۵:۸ بازدید: 568      نظرات: 0      کد مطلب: 9715

ثبت بیش از ۹۰۰ فقره طلاق در بوکان


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رئیس دادگستری بوکان از ثبت ۹۳۶ فقره طلاق در سال گذشته در این شهرستان خبر داد.
علیرضا نوروزی در گفت و گو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در سال ۹۶، دو هزار و ۸۴۸ فقره ازدواج در بوکان به ثبت رسیده که از این تعداد ۹۳۶ فقره به طلاق منجر شده است.
وی افزود: عمده‌ترین دلیل طلاق در این شهرستان مشکلات اخلاقی رفتاری و تأثیرات فضای مجازی است و خانواده‌ها باید جوانان را به سمت ارزش‌های معنوی و خانوادگی سوق داده تا بتوانند در نهایت آرامش زندگی کرده و بنیان خانواده را تحکیم بخشند.
نوروزی تصریح کرد: تعداد شعبات شورای حل اختلاف بوکان ۱۱ شعبه فعال است که  یک شعبه مستقل واحد اجرای احکام مدنی از این شعبات اعلامی، دو شعبه مختص صلح و سازش و ۸ شعبه نیز به صدور رای اختصاص دارد.
رئیس دادگستری بوکان، کل پرونده های وارده به شورای حل اختلاف این شهرستان را ۱۷ هزار و ۵۰۰ فقره پرونده در سال ۹۶ عنوان کرد و اذعان داشت: شورای حل اختلاف بوکان در سال ۹۶ با ۴۳۵ عملکرد مثبت، رتبه اول استان را کسب کرده و مورد تشویق استان قرار گرفته است.
وی در ادامه با بیان اینکه بیش از ۶۵ درصد از ورودی پرونده ها قبلا در شورای حل اختلاف مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفته است، اظهار کرد: ۳ هزار و ۵۰۰ فقره از این پرونده ها با صلح و سازش مختومه شده است.
نوروزی در پایان با اشاره به بالا بودن آمار تصادفات در حوزه این شهرستان، تصریح کرد: ۳ هزار و ۵۰۰ فقره تصادفات طی سال گذشته در جاده های این شهرستان رخ داده که از این تعداد ۵۲ فقره تصادف منجر به فوت، ۶۲۰ فقره جرحی و بقیه خسارتی بوده است.‌
وی همچنین ورودی افراد به زندان بوکان در سال گذشته را هزار و ۲۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر بیش از ۵۵۰ زندانی در زندان این شهرستان به سر می برند.
گزارش: کیوان یاری/ خبرنگارارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد