تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۱ تير ساعت ۱۱:۳۰ بازدید: 1062      نظرات: 5      کد مطلب: 9707
سگ کشی دوباره در مهاباد

همیشه پای شهردار در میان است!


مدیرعامل انجمن سبزاندیشان جوان مهاباد گفت: شهرداری مهاباد در برهه ایی اقدام به جمع آوری سگهای سطح شهر کرده بود اما متوجه شدیم که سگها را پس از انتقال به کمپ موقت می کشتند.

شهردار مهاباد اسفند ماه سال گذشته از جمع آوری ۹۲۰ قلاده سگ بی سرپرست، توسط شهرداری مهاباد خبر داد و گفته بود: در جهت ارتقاء سلامت محیط شهری، شهرداری مهاباد به جمع آوری سگهای بی سرپرست در سطح شهر اقدام کرده است و تا کنون ۹۲۰ قلاده سگ جمع آوری شده که از این تعداد ۷۹۰ قلاده توسط پیمانکار و ۱۳۰ قلاده نیز توسط شهرداری به صورت زنده گیری به محل انتقال داده شده اند.

 اما با مراجعه ی گروه های حامی حیوانات به کمپ موقت نگهداری سگها در حاضر تنها 30 قلاده سگ با توله هایشان در کمپ وجود دارند و مشخص نیست که بر سر 920 قلاده سگ جمع آوری شده چه آمده است؟!

اسفند ماه سال گذشته، شهردار مهاباد از رایزنی ها با اداره ی منابع طبیعی این شهرستان، برای در اختیار گرفتن زمینی به مساحت 4 هکتار جهت جمع آوری سگ های بی سرپرست خبر داد. اما از آن زمان تا کنون شهرداری مهاباد به صورت موقت در محدوده ی جاده ی  اوزوندره محوطه ایی را برای جمع آوری سگ ها در نظر گرفته و مقرر شد تا با شرکت پیمانکار جمع آوری سگ ها به صورت زنده گیری و در مرحله بعد عقیم سازی انجام بگیرد.

 در این خصوص "پخشان قلندری" مدیرعامل انجمن سبزاندیشان جوان مهاباد گفت: شهرداری مهاباد در برهه ایی اقدام به جمع آوری سگها کرده بود اما متوجه شدیم که سگها را پس از انتقال به کمپ موقت می کشتند و این موضوع را  نیز انکار می کردند. در نهایت مسئله توسط شهردار تایید شد و مورد اعتراض ما قرار گرفت چرا که آنها برخلاف گفته های خود عمل کرده بودند.

قلندری تصریح کرد: اعضای کارگروه حمایت از حیوانات انجمن سبز اندیشان جوان، پس از اطلاع از وجود کمپ، نسبت به غذا رسانی، درمان و بهداشت کمپ فعالیت داشته اند اما دیگر وضعیت کمپ بسیار وخیم شده بود و با توجه به زاد و ولد سگ ها و افزایش تعدادشان به 30 قلاده سگ با توله هایشان، کمپ نیازمند رسیدگی بیشتری بود. چرا که پس از جمع آوری سگ ها در کمپ هیچگونه رسیدگی به آنها از لحاظ درمانی و غذایی انجام نگرفته بود و اعضای انجمن به صورت خود جوش همکاری می کردند تا اینکه ادامه ی این وضعیت غیر ممکن شد و از شهردار درخواست کردیم از محل بازدید کند.

وی افزود: وعده های شهرداری در این خصوص تا کنون عملی نشده است. اما شهردار در بازدید از کمپ موقت وعده داد که با مالک خصوصی جهت اجاره یک گاوداری متروکه در نزدیکی روستای گرده گرو رایزنی کند و اقدامات اولیه جهت عقد قرارداد آن را انجام دهد.

قلندری در خصوص طرح پیشنهادی انجمن سبز اندیشان جوان گفت: نگهداری سگ ها در کمپ چاره ساز نیست و ما مخالف نگهداری آنها در کمپ هستیم. بلکه باید سگ ها پس از عقیم سازی و واکسیناسیون، شماره گذاری قلاده ها، آزاد شوند مگر در مواردی خاص که بیماری داشته باشند باید در کمپ نگهداری شوند.

وی ادامه داد: بخش عمده ی این سگ ها مربوط به روستاها هستند بنابراین پیشنهاد شده تا دهیار و شوراهای روستای نسبت به شماره گذاری قلاده سگهای هر روستا اقدام کنند و موظف به نگهداری از آنها باشند تا وارد شهرها نشوند.

مدیرعامل انجمن سبز اندیشان جوان گفت: در حال حاضر نیز شهرداری وعده ی ایجاد یک کمپ جدید با نظارت و رسیدگی را داده و منتظریم تا ببینیم که پیشنهاد انجمن سبز اندیشان را تا چه حد اجرایی می کنند.

البته داستان سگ کشی در مهاباد تکراری است چرا که زمستان سال94 عزیزنژاد مدیر پسماند شهرداری مهاباد گفته بود؛ «با تاکید اداره ی بهداشت به روش مرگ با ترحم در مهاباد حدود 700 الی 800 قلاده سگ تلف شده اند که نسبت به مرکز استان بسیار ناچیز است. چرا که آمار در ارومیه  تلف شدن 4هزار الی 5 هزار قلاده  سگ را نشان می دهد».

منبع: کرد پرسارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۴/۱۱
جا تاسف داره
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کورش ۱۳۹۷/۴/۱۱
دستشون درد نکنه
وقتی جایی ازشون نگهداری نمی کنن بکشنشون بهتر ازینه که سطح شهر رو به گند بکشن
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

Sima ۱۳۹۷/۴/۱۱
سلام من یه شهروند مهابادی ام
وقتی شهردار نمیتونه به وضعیت شهر رسیدگی کنه دیگه چه انتظاریه که به سگها رسیدگی کنه وقتی به کارمندای خودش رسیدگی نمیکنه چه انتظار داریم که به سگها رسیدگی کنه فقط وعده میدن دهن مردومو ببندن.تو این شهر وقتی واسه یه آدم حقوقی قائل نیستن دیگه واسه سگها چه حقوقی باید قائل باشن.چرا باید با حیوان بی زبون همچین کاری انجام بشه چرا کسی نباید اعتراض کنه چرا وقتی امکانات هست باید کشته بشن اگه میخوان تولید مثل نکنن و تعدادشون زیاد نشه مثل همه ی کشورهای دیگه عقیمشون کنن گناهه به خدا گناهه من واقعا به این وضع مزخرف اعتراض دارم.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

آلانی ۱۳۹۷/۴/۱۱
متاسفانه همیشه شهرداری به جای حل معضلات شهری اقدام به پاک کردن صورت مسئله میکند و در این راستا از هیچ اقدامی که باعث خدشه دار شدن روحیات جامعه خصوصا کودکان میشود فرو گزار نبوده و ححل مشکلات را به انسانهای ناشی سپرده است.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۴/۱۱
کار خوبی نیست

نظر خود را براي ما ارسال كنيد