تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۴ مهر ساعت ۱۳:۴۷ بازدید: 1031      نظرات: 0      کد مطلب: 1944

عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی دستگیر شد


رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی از دستگیری فردی که از طریق اینترنت اقدام به سرقت از حساب بانکی همسایه خود کرده بود، خبر داد.

به گزارش هاژه به نقل از قارس، حسن کوره‌بلاغی امروز اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد یا افراد ناشناسی مبلغ 25 میلیون ریال را از حساب او سرقت کرده‌اند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتای استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی اولیه مشخص شد؛ فرد یا افرادی با در اختیار داشتن اطلاعات و رمزهای عبور مبالغی را طی چندین مرحله از حساب بانکی وی برداشت کرده است.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: ماموران پلیس فتای استان با به‌کارگیری روش‌های فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهم که دوست شاکی بود شناسایی و دستگیر شد.

این مسؤول ادامه داد: متهم در  بازجویی‌های به عمل آمده به بزه ارتکابی اقرار و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضائی شد.

کوره‌بلاغی به مردم توصیه کرد به راحتی به افراد غریبه اعتماد نکنند و کارت عابر بانک خود را به منظور انجام عملیات‌های بانکی در دسترس هیچ فردی قرار ندهند تا از این طریق مانع سواستفاده سارقان و مجرمان شوند.

وی ادامه داد: از مردم انتظار می‌رود به صورت دوره‌ای حتما نسبت به تغییر رمز اول  ودوم کارت خود اقدام نمایند و از اعتماد بی مورد پرهیز نمایند تا باعث بروز مشکل برای خود و خانواده‌شان نشود.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی از مردم خواست که اطلاعات مهم خود را بر روی گوشی و یا رایانه‌هایی که به اینترنت متصل می‌شوند قرار ندهند زیرا که سارقان می‌توانند از این طریق به حساب بانکی آنان دسترسی داشته باشند.

این مسؤول به مردم استان توصیه کرد که از اتصال حساب‌هایی با گردش مالی بالا به کارت بانکی خود پرهیز کرده و از کارت بانکی خود جهت انجام مبادلات با حجم بالا استفاده نکنند.

کوره‌بلاغی از مردم خواست که حتما سرویس پیامک حساب بانکی‌‌شان را فعال کنند تا در صورت برداشت غیرمجاز و یا سوء استفاده، سریعا از آن مطلع شوند.

وی افزود: بسیاری از برداشت‌های غیر مجاز در پی همین اعتمادهای بی‌جا و در اختیار قرار دادن کارت و رمز بانکی به دیگران اتفاق می‌افتاد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد