تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۳۱ شهريور ساعت ۱۱:۴۱ بازدید: 1025      نظرات: 1      کد مطلب: 1919

آمریکا شروط العبادی برای حضور پیشمرگه در عملیات موصل را پذیرفته است


به گزارش هاژه به نقل از فارس، یک نماینده عضو ائتلاف دولت قانون و نزدیک به «حیدر العبادی» اعلام کرد که نخست‌وزیر عراق در دیدار با باراک اوباما، شروطی برای حضور پیشمرگه در عملیات آزادسازی موصل مطرح کرده و رئیس‌جمهور آمریکا نیز آن‌ها را پذیرفته است.
«جاسم محمد جعفر» نماینده عضو ائتلاف «دولت قانون» در پارلمان عراق، اعلام کرد که باراک اوباما شروط «حیدر العبادی» برای حضور نیروهای پیشمرگه در عملیات آزادسازی موصل را پذیرفته و به «مسعود بارزانی» نیز ابلاغ کرده است که باید به این شروط پایبند باشد.
این نماینده پارلمان عراق در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه نیوز، گفت: نخست‌وزیر در دیدار روز گذشته خود با باراک اوباما، چندین شرط برای حضور نیروهای پیشمرگه در عملیات آزادسازی موصل مطرح کرده است که از مهم‌ترین آن‌ها این است که نیروهای پیشمرگه باید تحت امر او به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح عراق باشند.
طبق گفته «جاسم محمد جعفر» شرط دیگر این بوده است که نیروهای پیشمرگه باید از تمامی مناطقی که وارد آن شده عقب‌نشینی کنند؛ عدم ورود پیشمرگه به مرکز موصل نیز از دیگر شروط مطرح شده از سوی العبادی بوده است.
وی افزود: آمریکایی‌ها با این شروط موافقت کرده و به بارزانی نیز گفته‌اند که باید به آن‌ها پایبند باشد و همچنین او را تهدید کرده‌اند که در صورت عدم التزام به این شروط، کمک‌های نظامی و مالی به پیشمرگه قطع خواهد شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۶/۳۱
امریکا غلط کرده با عبادی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد