تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۹ شهريور ساعت ۱۹:۴۸ بازدید: 836      نظرات: 1      کد مطلب: 1908

مصرف 268 میلیون متر مکعب آب از سد مهاباد برای مصارف گوناگون


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، محمد عبدالهی مدیر امور منابع آب شهرستان مهاباد با بیان اینکه امسال مهاباد شاهد  402 میلی متر بارندگی بوده اظهار داشت:  علیرغم رها سازی 154 میلیون متر مکعب آب از سد مهاباد به دریاچه ارومیه در حال حاضر نزدیک به 100 میلیون متر مکعب آب در مخزن سد مهاباد ذخیره شده که در چند سال گذشته بی سابقه است.

 

وی در ادامه افزود: امسال تاکنون 95 میلیون متر مکعب در بخش کشاورزی ، 18 میلیون متر مکعب در بخش آب آشامیدنی شهری و 700 هزار متر مکعب توسط واحد پتروشیمی مهاباد مصرف شده است. اگر این مقادیر را با میزان آب رها سازی شده به دریاچه ارومیه محاسبه گردد  رقمی در حدود 268 میلیون متر مکعب آب مصرف گردیده است.

عبدالهی در ادامه با بیان اینکه راندمان انتقال آب در سال 1349 در شبکه آبرسانی مهاباد 54% بوده اظهار داشت این رقم نشان می دهد که شبکه آبرسانی مهاباد جزو بهترین شبکه های انتقال آب بوده است و هم اکنون نیز جزو بهترین ها می باشد اما در حال حاضر بدلیل فرسودگی و عمر زیاد مستلزم بازسازی و تخصیص اعتبار برای بالا برد راندمان انتقال آب بوده به گونه ای که راندمان فعلی شبکه انتقال آب رقمی در حدود 36% می باشد.

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

خالد ۱۳۹۵/۶/۳۰
حالا شکر امسال بارندگی داشتیم ولی حالا بارندگی نداشته باشیم آب برای پتروشیمی و ارومیه میفرستند و برای ملت هم جیره بندی می کنند. جوجه رو آخر پاییز می شمرند.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد