تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۵ شهريور ساعت ۲۰:۵۳ بازدید: 910      نظرات: 0      کد مطلب: 1883

جلسه‌ی هماهنگی همایش ماموستا هیمن برگزار شد


 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری مهاباد، صبح روز پنجشنبه 25 شهریور ماه جلسه ای به منظور هماهنگی و هم اندیشی پیرامون برگزاری همایش گرامیداشت ماموستا هیمن با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و برخی از مسئولان واحدهای مختلف شهرداری در سالن جلسات شورای این شهر تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه سید رسول نبوی، مسول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مهاباد با اشاره به ارزش و وسعت بخش فرهنگی، برگزاری همایش های فرهنگی و گرامیداشت بزرگان فرهنگ و ادب شهرها را فرصتی برای نشان دادن پتانسیل ها و ظرفیتهای شهرها در این حوزه برشمرد.

نبوی افزود: برپایی همایش بزرگانی همچون ماموستا هیمن بایستی با حساسیت و توجه ویژه ای برگزار شود تا اهدافی که بانیان برگزاری این همایش ها در نظر دارند به راحتی به مخاطبین منتقل شود و بزرگان فرهنگ آنگونه که هستند به مردم معرفی گردند. 

سیدرئوف سیدی رییس شورای اسلامی شهر در خصوص شخصیت و جایگاه استاد سیدمحمدامین شیخ الاسلامی متخلص به هیمن گفت: ایشان از اساتید برجسته منطقه و شهر مهاباد محسوب می شوند و لازم بود تا همایشی در بزرگداشت این شاعر پرآوازه کشورمان ترتیب یابد. بنابراین شورای اسلامی شهر به اتفاق تصمیم به اجرای آن گرفتند و انشاالله در آینده نیز چنین برنامه هایی در گرامیداشت مفاخر دیارمان در دستور کار قرار خواهد گرفت. وی با بیان اینکه اقداماتی که ارتباط مستقیم با فرهنگ و هنر دارد می تواند خاطر نواز مشتاقان اهل قلم و مردم باشد، مجموعه شورا  نیز ازین قاعده مستثنا نبوده و برای برنامه ریزی اجرای چنین برنامه هایی از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد. سیدی درادامه ضمن تاکید بر پیگیری و اجرای همایش وظایف هریک از واحدها و نفرات تعین شده را تشریح کرد و افزود در روز یکم مهرماه سال جاری میزبان جمع کثیری از اهالی فرهنگ و ادب کشور بخصوص غرب کشور هستیم و همه باید تلاش کنیم در راستای بزرگداشت این شخصیت فرهنگی شهرمهاباد مراسمی در خور شان ایشان برگزار نماییم. وی در پایان از معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورای تامین که در صدور مجوز برگزاری مراسم همکارهای ارزشمندی داشتند و نیز موسسه فرهنگی هنری ادبی موکریان مهاباد "انجمن ادبی مهاباد" و همه نهادهایی که در برگزاری همایش نقش دارند تقدیر و تشکر کرد.

طاهرجنگلی مسئول اداره ی روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری مهاباد ضمن تشکر از بانیان برگزاری این همایش و آرزوی تداوم اقدامات فرهنگی در سطح شهرستان مهاباد گفت: شهرداری مهاباد به منظور ارج نهادن به اقدامات فرهنگی، اجتماعی و... در سطح شهرستان همیشه پیش قدم بوده و آماده ی هر گونه همکاری در این راستاست.

وی گفت: شهرداری در خصوص اجرای همایش گرامیداشت ماموستا هیمن اقداماتی از جمله فضاسازی محل برگزاری ، اطلاع رسانی سطح شهر و ... را بر عهده خواهد داشت .    

در ادامه هر کدام از اعضای حاضر به بیان نظرات خود در خصوص کیفیت اجرای همایش مذکور پرداختند.

لازم به ذکر است که: همایش ماموستا هیمن با حضور مهمانانی برجسته در حوزه ی فرهنگ از استان، شهرهای اطراف و شهرستان روز یکشنبه مورخه ی 1 / 7 / 95 در مجتمع فرهنگی و هنری وحدت شهرداری مهاباد برگزار خواهد شد.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد