تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۴ شهريور ساعت ۱۲:۳۰ بازدید: 405      نظرات: 0      کد مطلب: 1868

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد: هم زمان دو اثر تئاتر در مهاباد به مرحله اجرا رسیدند


 قادر مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد روز چهارشنبه 24 شهریور ماه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: هم زمان اجرای دو اثر تئاتر "چریکه‌ی چیای هاڵۆز" به کارگردانی بختیار پنجه ای و "ڕێوی فێڵه‌باز" به کارگردانی فرهاد ایرانپناه در شهرستان مهاباد شروع شده است.

مرادی افزود: "چریکه‌ی چیای هاڵۆز" آخرین کار گروه تئاتر اهورای مهاباد براساس روایت بیت مشهور کردی سیدوان است که 24 تا 27 شهریورماه در تالار وحدت مهاباد و  "ڕێوی فێڵەباز" ویژه کودک و نوجوان، اثر گروه نمایشی شانو 25 تا 31 شهریور ماه در آمفی تئاتر سازمان تبلیغات اسلامی به اجرا خواهد پرداخت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد همچنین در خصوص تئاتر کردی سقز گفت: خوشبختانه دو اثر از شهرستان مهاباد در این جشنواره پذیرفته شده اند که یکی از این آثار همان "چریکه‌ی چیای هاڵۆز" و دیگری "به ته‌نیا ژنێک" به کارگردانی محسن ضیایی می باشد.

وی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت مستمر گروه های هنری شهرستان و تلاش جهت ارتقای بیشتر این جایگاه گفت: خوشبختانه در انتخابات چند روز اخیر انجمن هنرهای نمایشی کشور شعبه استان آقای امید خاکپور به عنوان نایب رئیس انتخاب شد که این می تواند نوید بخش و باعث دلگرمی هنرمندان شهرستان باشد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد