تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۹ تير ساعت ۱۴:۱۲ بازدید: 728      نظرات: 0      کد مطلب: 8699

میزان اعتبارات شهرستان مهاباد در سال ۹۷ مشخص شد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز شنبە ۹ تیرماە جلسە شورای برنامە ریزی مهاباد با محوریت "تخصیص بودجه و اعتبارات شهرستان در سال 97" با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری برگزار گردید.
فرماندار مهاباد اظهار کرد: امسال در تخصیص اعتبارات شهرستان توجه به سیاست های کلی توسعه مد نظر بوده است. 
دکتر شجاعی افزود: در بحث آموزش و پرورش و ورزش و جوانان، حمل و نقل و گردشگری اعتبارات خوبی برای سال ۹۷ در سطح شهرستان در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: در خصوص اشتغال فراگیر و پایدار روستایی در حدود ۵۹۶ طرح با اعتباری برآوردی ۱۵۰ میلیارد تومان مصوب شده است که از این اعتبار حدود ۱٨ میلیارد تومان در اعتبارات استانی مد نظر قرار گرفته و امیدواریم با نگاه ویژه استاندار این میزان اعتبارات به رقم برآورد شده، برسد.
دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان مهاباد در آذربایجان غربی اظهار کرد: بودجه شهرستان ها از محل سرمایه های استانی، ارزش افزوده و از محل اعتبارات توازن و تعادل تامین خواهد شد که تنها حدود ۲۰ درصد اعتبارات نقدی خواهد بود.
دکتر اصغرزاده افزود: امسال بودجه تخصیص داده شده به شهرستان مهاباد حدود ۴۳ میلیارد تومان است که به ترتیب آموزش و پرورش با ۱۱ میلیارد تومان رتبه اول، حمل و نقل(مسکن و شهرسازی و راهداری) با هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رتبه دوم و توسعه خدمات شهری و روستایی با پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رتبه سوم را به خود اختصاص داده اند. 
وی تصریح کرد: در خصوص تخصیص اعتبارات دستگاه های اجرایی نیز به ترتیب اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان با ده میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رتبه اول، راه و شهرسازی با پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان رتبه دوم و آبفای روستایی با چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رتبه سوم را در تخصیص اعتبارات داشته اند.
 دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان مهاباد در آذربایجان غربی ادامه داد: تخصیص این اعتبارات(43 میلیارد تومان) در مرحله اول بودجه بندی است و تا پایان سال تخصیص های دیگری را نیز خواهیم داشت که باعث افزایش رقم بودجه فعلی خواهد شد.
در ادامه نشست هر یک از مدیران دستگاه های اجرایی و ادارات در خصوص میزان اعتبارت تخصیص داده شده نقطه نظرها و دیدگاه های خود را بیان کردند.
عکس: یونس جلفایی آذر
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد