تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۷ تير ساعت ۱۲:۴۳ بازدید: 407      نظرات: 0      کد مطلب: 8685
در گفتگو با هاژە؛

میزان خسارت محصولات کشاورزی در مهاباد تشریح شد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز پنجشنبە ۷ تیرماە، رئیس جهاد کشاورزی مهاباد از خسارت ۱۵۰ میلیارد تومانی به زمین های زراعی و باغی این شهرستان خبر داد. 
مهندس کلیجی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در سال زراعی جدید چهار هزار و ٣٦٥ هکتار از اراضی کشاورزی سطح شهرستان زیر کشت آبی گندم و چهل هزار و ٦٥٠ هکتار زیر کشت دیم قرار دارند که پیش بینی می شود بیش از ٨۷ هزار تن گندم از این اراضی برداشت شود که نسبت به میانگین نرمال با افزایش تولید روبرو خواهیم بود.
وی افزود: خرید گندم از کشاورزان از ۹ یا ۱۰ تیرماه آغاز می شود و ۷ مرکز در سطح شهرستان برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تعیین شده و پیش بینی می شود که بیش از ۷۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود.
رئیس جهاد کشاورزی مهاباد با اشاره به خسارت ۱۰۰ هزار تنی محصول باغات شهرستان بر اثر سرمازدگی، افزود: تخمین زده می شود امسال تنها ۴۵ هزار تن تولید محصول باغی داشته باشیم.
مهندس کلیجی تصریح کرد: به طور کلی میزان خسارت کل زمین های زراعی و باغی در سال جاری نزدیک به ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد شده و گزارش ناشی از این خسارت به سازمان جهاد کشاورزی، استانداری، فرمانداری و... ارائه شده است.
وی همچنین در خصوص برآورد میزان تولید چغندر قند در شهرستان گفت: پیش بینی می شود از یک هزار ٨٦٠ هکتار از زمین های زیر کاشت چغندر قند، بیش از ۱۲۰ هزار تن تولید داشته باشیم.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد