تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۵ تير ساعت ۱۲:۳۱ بازدید: 414      نظرات: 0      کد مطلب: 8663

همایش پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در مهاباد برگزار شد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز سە شنبە ٥ تیرماە همایش پیشگیری از اعتیاد و مبارزە با مواد مخدر در سالن سازمان تبلیغات اسلامی مهاباد برگزار گردید. 
رئیس شبکە بهداشت و درمان مهاباد اظهار کرد: برگزاری این همایش در راستای رسیدن به  ۳ هدف عمده، 1_ اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، 2_ شناساندن مواد مخدر جدید و 3 _ تحکیم بنیان خانوادە بوده است.
دکتر مرزنگ افزود: امروزه مصرف مواد مخدر در مراکز آموزشی شیوع یافته که جای بسی نگرانی است و همین امر باعث افزایش مصرف این مواد در بین نوجوانان و جوانان شده است.
وی تصریح کرد: دو سال گذشته حدود ۲۰۰ نوع قرص اعتیاد آور در کشور وجود داشت، اما هم اکنون ۱۵۰۰ انواع قرص اعتیاد آور وجود دارد که بسیاری از جوانان و خانواده ها را گرفتار کرده است.
امام جمعە مهاباد گفت: مبارزه با مواد مخدر تنها با دخالت نیروی انتظامی امکان پذیر نیست بلکه بسیج عمومی برای مبارزه با آن لازم است و همت خانواده ها را می طلبد.
ماموستا سهرابی در بخش دیگر از سخنان خود خواستار توجه ویژه روحانیون مهاباد به امر آگاه سازی خانواده ها در بحث مواد مخدر شد.
فرماندار مهاباد گفت: در سطح کشور شهدای زیادی در مبارزه با مواد مخدر تقدیم جامعه کرده ایم، اما خروجی این مبارزات آنچنان ملموس نبوده است، به عبارت دیگر ما باید رویکرد خودمان را در مبارزه با این مواد تغییر دهیم.
دکتر شجاعی خاطرنشان کرد: باید انسانی با قضیه مواد مخدر برخورد نماییم و مبارزه با آن را در سطح جامعه فراگیر کنیم، اگر همگی دست به دست هم دهیم این پدیده را ریشه کن خواهیم کرد.
در ادامه قطعه سرودی توسط کودکان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شمارە ۱ مهاباد اجرا گردید.
فرماندە نیروی انتظامی مهاباد اظهار کرد: از بدو انقلاب تاکنون نیروی انتظامی ۳۷۰۰ شهید و ۱۱ هزار جانباز در بحث مبارزه با مواد مخدر تقدیم جامعه کرده است.
وی افزود: مشکلات اجتماعی متاسفانە در شهرستان مهاباد رو بە افزایش است و این زنگ خطر را برای همه ما به صدا درآورده است.
در پایان تئاتری با مضمون تاثیرگذاری اعتیاد بر خانواده توسط گروه تئاتر فقرقا اجرا گردید و آقای سپهری از مشاوران و روانشناسان مهاباد نیز مطالبی در باب مشکلات پیش روی جامعه و خانواده از جمله مواد مخدر ارائه کرد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد